Elke Mööbli blogi

Seitse trendi alanud välihooajaks

Tekstiilist Divine tumba, puidust Combine taimekastid ja metallist Copenhagen õuetoolid ning Go õuelaud. Tootja Cane-line

Olenemata sellest, kas tegu on rõdu, terrassi või aiaga, tasub õueala sisustama hakates esimeses järjekorras läbi mõelda, mida seal kõige rohkem teha soovitakse. Kas on plaanis kasutada ala söömiseks, päevitamiseks ja/või mugavaks lõõgastumiseks?

Eesmärk ja ala suurus aitavad paika panna, mis mööbliesemeid ja õueaksessuaare sisustamisel eelistada. Abistavateks suunanäitajateks on ka trendid, mis lõppvaliku tegemist lihtsamaks muudavad.

ELKE Mööbli sisustussalongist leiab alanud hooajaks rohkelt õue mõeldud mööblit, valgustit ja aksessuaare.

Trend #1: Multifunktsionaalsed tooted

Nutikus ja multifunktsionaalsus toodetes on oluline igas suuruses õuealal. Eriti tähtsaks muutub see rõdude puhul, kus ala suurus seab väga kindlad piirid. Sellisel juhul on heaks lahenduseks mitme funktsiooniga tooted, mis võimaldavad ka pisikest rõdu maksimaalselt kasutada. Heaks näiteks on Divine õuetumba Cane-line’ilt, mida saab kasutada madala istme, jalatoe, abilaua ning külje peale keerates kõrgema istmena.

Õues ja toas kasutamiseks sobivad On-The-Move õuelauakesed, Breeze välitugitool ja Divine õuetumba. Tootja Cane-line

Mitme funktsiooniga tooteks on ka näiteks reguleeritava seljatoega Click õuetool HOUElt, mida saab tõsta söögitooli asendisse või lasta tahapoole poollamavasse asendisse.

Circle õuelaud ja reguleeritava seljatoega Click välitoolid. Tootja HOUE

Ka suuremate õuealade puhul on moes ruumisäästlik lähenemine. Seda näitab kõikvõimalike moodullahenduste järjest kasvav valik. Nii näiteks on paljudel tootjatel valikus moodulitest koosnevad õuediivanid, mis võimaldavad õueala sisustada vastavalt enda vajadustele ja ala võimalustele. Nutikust lisavad hoiukastid ja abilauad, mida saab eraldi moodulitena diivani erinevate osade vahele paigutada.

Conic õue mõeldud mooduldiivan koos abilauamooduliga. Tootja Cane-line
Level õuediivani mooduleid saab vajadusel abilauaga lamamistooliks kohandada. Tootja HOUE

Trend #2: Tubase interjööri jäljendamine

Õueala on muutunud interjööri lahutamatuks osaks. Seepärast leiab välimööbli valikust üha rohkem diivaneid, tugitoole, vaipu ja patju, mida varem on seostatud pigem tubase interjööriga.

See trend ei piirdu ainult vihmavaeste lõunamaadega. Tänu kõrgtehnoloogiliste tekstiilide arengule saab kangaga polsterdatud tooteid ilma muret tundmata kasutada ka muutlikuma ilmaga kliimas. Näiteks on Taanist pärit Cane-line’i paljud tooted varustatud spetsiaalse QuickDry süsteemiga, tänu millele saab juba pool tundi pärast vihma lõppemist kuival diivanil head ilma nautida.

Uus Space õuediivan. Tootja Cane-line

Trend #3: Erinevate materjalide miksimine

Tubastest interjööridest on õue kandunud trend, kus kasutatakse kõrvuti erinevaid materjale, tekstuure ja värve. Suurimad õuemööblitootjad proovivad oma valikut hoida just seetõttu võimalikult laiana, et erinevate materjalide ja värvide kombinatsioon võimalik oleks.

Tekstiilist Divine tumba, puidust Combine taimekastid ja metallist Copenhagen õuetoolid ning Go õuelaud. Tootja Cane-line

Üheks trendiks on erinevate materjalide miksimine toodetes. Näiteks moodustavad puidu looduslähedus ning metalli robustsus teineteist täiendava kontrasti HOUE Circle ja Leaf välilaudades ja sama tootja uues Paon õuetoolide sarjas.

Paoni välitoolid ja Circle õuelaud. Tootja HOUE

Trend #4: Rohkem metalli

Järjest enam kohtab välitoodete materjalina metalli. Nii on näiteks Muuto esimese õue mõeldud tootepere Linear Steel laud ja pingid valmistatud metallist.

Linear Steel õuemööblisarja kuuluvad pingid ja lauad. Tootja Muuto

Samast materjalist on ka HAY iga aasta järjest suuremaks kasvav Palissade mööblisari.

Palissade’i õuetoolid, õuelaud ja pink. Tootja HAY

Trend #5: Rohelus

Terrassidel ja rõdudel on suureks trendiks nn konteinerhaljastus. Tootjatelt leiab laia valiku erinevas suuruses kaste ja potte ürtidele, suvelilledele, köögiviljadele, marjadele ja väiksematele puudele ning põõsastele. Paljud lahendused sobivad nii õue kui ka tuppa, mis on väga hea lahendus hooajaliste ja külmakartlike taimede puhul.

Bau Balcony Box taimekastid, Bau lillepotid ja Bau kastekann. Tootja ferm LIVING
Wire sarja lillepotid on valikus kolmes eri kõrguses postamendiga. Tootja Menu

Trend #6: Aksessuaarid ja tekstiilid

Enam ei piirduta õuemööbli puhul vaid toolide ja lauaga – aukohal on kõikvõimalikud padjad, pleedid ja vaibad, väikesed valgustid, küünlalaternad jms. Kõik need muudavad õueala veelgi rohkem tubaseks ning lisavad hubasust ja meeleolu.

Way sarja vaibad ja diivanipadjad. Tootja ferm LIVING
Lighthouse ja Lighttube küünlalaternad. Tootja Cane-line
Õue ja tuppa sobiv juhtmevaba PC Portable lambike. Tootja HAY

Trend #7: Värvid

Välimööbli uudistest joonistuvad välja selle aasta trendivärvid, väiksemate mööbliesemete ja aksessuaaride valikust leiab uudisena bordoopunast, õrna roosat ning erinevates variatsioonides rohelist – alates sügavast tumerohelisest kuni pastelse roheliseni.

Moevärvides On-The-Move õuelauakesed. Tootja Cane-line
Élémentaire välitool ja Palissade Cone välilaud. Tootja HAY

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.