Olenemata sellest, kas tegu on rõdu, terrassi või aiaga, tasub õueala sisustama hakates esimeses järjekorras läbi mõelda, mida seal kõige rohkem teha soovitakse. Kas on plaanis kasutada ala söömiseks, päevitamiseks ja/või mugavaks lõõgastumiseks?
Eesmärk ja ala suurus aitavad paika panna, mis mööbliesemeid ja õueaksessuaare sisustamisel eelistada. Abistavateks suunanäitajateks on ka trendid, mis lõppvaliku tegemist lihtsamaks muudavad.
ELKE Mööbli sisustussalongist leiab alanud hooajaks rohkelt õue mõeldud mööblit, valgustit ja aksessuaare.
Trend #1: Multifunktsionaalsed tooted
Nutikus ja multifunktsionaalsus toodetes on oluline igas suuruses õuealal. Eriti tähtsaks muutub see rõdude puhul, kus ala suurus seab väga kindlad piirid. Sellisel juhul on heaks lahenduseks mitme funktsiooniga tooted, mis võimaldavad ka pisikest rõdu maksimaalselt kasutada. Heaks näiteks on Divine õuetumba Cane-line’ilt, mida saab kasutada madala istme, jalatoe, abilaua ning külje peale keerates kõrgema istmena.
Mitme funktsiooniga tooteks on ka näiteks reguleeritava seljatoega Click õuetool HOUElt, mida saab tõsta söögitooli asendisse või lasta tahapoole poollamavasse asendisse.
Ka suuremate õuealade puhul on moes ruumisäästlik lähenemine. Seda näitab kõikvõimalike moodullahenduste järjest kasvav valik. Nii näiteks on paljudel tootjatel valikus moodulitest koosnevad õuediivanid, mis võimaldavad õueala sisustada vastavalt enda vajadustele ja ala võimalustele. Nutikust lisavad hoiukastid ja abilauad, mida saab eraldi moodulitena diivani erinevate osade vahele paigutada.
Trend #2: Tubase interjööri jäljendamine
Õueala on muutunud interjööri lahutamatuks osaks. Seepärast leiab välimööbli valikust üha rohkem diivaneid, tugitoole, vaipu ja patju, mida varem on seostatud pigem tubase interjööriga.
See trend ei piirdu ainult vihmavaeste lõunamaadega. Tänu kõrgtehnoloogiliste tekstiilide arengule saab kangaga polsterdatud tooteid ilma muret tundmata kasutada ka muutlikuma ilmaga kliimas. Näiteks on Taanist pärit Cane-line’i paljud tooted varustatud spetsiaalse QuickDry süsteemiga, tänu millele saab juba pool tundi pärast vihma lõppemist kuival diivanil head ilma nautida.
Trend #3: Erinevate materjalide miksimine
Tubastest interjööridest on õue kandunud trend, kus kasutatakse kõrvuti erinevaid materjale, tekstuure ja värve. Suurimad õuemööblitootjad proovivad oma valikut hoida just seetõttu võimalikult laiana, et erinevate materjalide ja värvide kombinatsioon võimalik oleks.
Üheks trendiks on erinevate materjalide miksimine toodetes. Näiteks moodustavad puidu looduslähedus ning metalli robustsus teineteist täiendava kontrasti HOUE Circle ja Leaf välilaudades ja sama tootja uues Paon õuetoolide sarjas.
Trend #4: Rohkem metalli
Järjest enam kohtab välitoodete materjalina metalli. Nii on näiteks Muuto esimese õue mõeldud tootepere Linear Steel laud ja pingid valmistatud metallist.
Samast materjalist on ka HAY iga aasta järjest suuremaks kasvav Palissade mööblisari.
Trend #5: Rohelus
Terrassidel ja rõdudel on suureks trendiks nn konteinerhaljastus. Tootjatelt leiab laia valiku erinevas suuruses kaste ja potte ürtidele, suvelilledele, köögiviljadele, marjadele ja väiksematele puudele ning põõsastele. Paljud lahendused sobivad nii õue kui ka tuppa, mis on väga hea lahendus hooajaliste ja külmakartlike taimede puhul.
Trend #6: Aksessuaarid ja tekstiilid
Enam ei piirduta õuemööbli puhul vaid toolide ja lauaga – aukohal on kõikvõimalikud padjad, pleedid ja vaibad, väikesed valgustid, küünlalaternad jms. Kõik need muudavad õueala veelgi rohkem tubaseks ning lisavad hubasust ja meeleolu.
Trend #7: Värvid
Välimööbli uudistest joonistuvad välja selle aasta trendivärvid, väiksemate mööbliesemete ja aksessuaaride valikust leiab uudisena bordoopunast, õrna roosat ning erinevates variatsioonides rohelist – alates sügavast tumerohelisest kuni pastelse roheliseni.