Elke Mööbli blogi

Pantone aasta värv on julge ja optimistlik koralloranž

Korallitooni Five tumba. Tootja Muuto (foto: Andres Treial)

Igal aastal kuulutab Pantone Instituut välja põhjalikul trendide analüüsil põhineva aasta värvi, mis mõjutab paljusid valdkondi, sealhulgas disaini ja sisustust. Sel aastal saab selle uhke tiitli ja tähelepanu elurõõmust pakatav kuldse alatooniga living coral ehk koralloranž.

See virgutav värvitoon soosib kirglikkust, sümboliseerides meie loomuomast vajadust end mänguliselt ja loominguliselt väljendada. Samas pakub see loodusest inspireeritud värvitoon praeguses kiirelt muutuvas keskkonnas ka soojust, turvatunnet ning voolavust.

Pantone 2019. aasta värv.

Kui esmapilgul võib tunduda seda lummavat ja üsna julget värvitooni pisut keeruline maitsekalt sisustusse integreerida, on koralloranžil siiski palju mänguruumi.

Üheks võimaluseks on kasutada säravat koralloranži esikuseintel või miks mitte aktsendina ka vannitoas ja köögis. Samas mõjub see värv ka suuremas koguses meeldivana – näiteks ühe toa kõikides neljas seinas.

Kui korallikarva seinad tunduvad siiski liiast, siis ka paar-kolm selles toonis mööblieset toovad ruumi parajas annuses karakterit ja elu.

Korallitooni Five tumba. Tootja Muuto (foto: Andres Treial)
Tulou diivanilaud. Tootja HAY
Minimalistlikud Folded seinariiulid on saadaval ka korallitoonis. Tootja Muuto

Korallitooni võib kohata ka valgustitel.

Gräshoppa põrandalamp. Tootja Gubi

Kiireim viis sisustusse koralloranži värvi tuua on sisustustekstiilid – dekoratiivpadjad, vaibad, rätikud ja kardinad. Nende puhul ei pea pelgama, et värvipillerkaar liialt kirjuks läheks, samuti on neid lihtne tüdinedes välja vahetada.

Ripple pleed. Tootja Muuto
The Dots nagide laiast värvivalikust leiab ka selle aasta värvis nagid. Tootja Muuto
Ka Gym nagide seast leiab koralloranži tooni. Tootja HAY

Koralloranž võib olla ka köögis visuaalne statement, näiteks tarvikute ja rätikutena.

Korallikarva Bottle soola- ja pipraveski. Tootja Menu

Ükskõik mis annuses koralloranži doseerida, on see kahtlemata optimistlik ja rõõmsameelne värviboost, mida me nii vajame. Tule tutvu aasta värvitoonides sisustustoodete valikuga ka ELKE Mööbli sisustussalongis.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.