Elke Mööbli blogi

Need on kõige ägedamad söögitoolid, mille saad endale hetkel koju hankida

Cover toolid, 70/70 laud, Grain rippvalgustid, Corky karahvin ja klaasid. Tootja Muuto

Õige söögitool on selline, millel on mugav istuda ja mis vastab pereliikmete vajadustele. Näiteks kui peres on väiksemaid lapsi, tasub eelistada selliseid, mida on lihtne puhastada. Kindlasti on oluline ka disain – toolidega saab toetada interjööri või vastupidi, muuta toolid esemeteks, mis on ruumis tähelepanu keskpunktis.

ELKE Mööbel pani kokku lemmikute söögitoolide TOP 7. Tutvu laia toolidevalikuga ELKE Mööbli sisustussalongides.

HAY About A Chair sarja toolid on saanud paljude lemmikuks, sest pea igaüks leiab oma kodule sobiva tooli. About A Chair toole iseloomustavad lihtsus ja funktsionaalsus, kergelt kaardus ühes tükis iste teeb istumise väga mugavaks ja muudab tooli silueti kauniks.

About A Chair 22 tool. Tootja HAY
About A Chair 23 tool. Tootja HAY
HAY About A Chair 23 söögitoolid ja Arper Gher laud (foto Andres Treial)

Kui on soov muuta kööki elegantsemaks, tasub tutvuda Gubi Beetle toolidega. Kõik detailid on ülimalt läbi mõeldud ja toetavad tooli õhulist ning elegantset disaini. Valida saab metallist ja puidust jalgade ning matt-toonis plastikust ja polsterdatud istme vahel.

Beetle toolid. Tootja Gubi
Beetle toolid, Gubi 2.0 söögilaud, Multi-Lite rippvalgustid. Tootja Gubi

Üleni puidust Muuto Cover toolist õhkub skandinaaviapärasust ja looduslähedust. Iseloomu lisab painutatud seljatugi, mis läheb sujuvalt üle käetugedeks. Valikust leiab erinevad värvitoonid.

Cover toolid, 70/70 laud, Grain rippvalgustid, Corky karahvin ja klaasid. Tootja Muuto
Cover tool. Tootja Muuto

Bonaldo Filly toolid sobituvad tänu klassikalise disainile erinevatesse interjööridesse. Eriliseks teeb toolid asjaolu, et soovi korral saab sama kanga või nahaga katta lisaks istmele ja seljatoele ka jalad, mis jätab toolist mulje, justkui oleks terve tool valmistatud ühest tükist. Valikust leiab ka kõrgema seljatoega Filly Up tooli, mis muudab istumise veelgi mugavamaks.

Filly toolid. Tootja Bonaldo
Filly Up toolid. Tootja Bonaldo

Eristuva disainiga Menu Synnes tool on ühtaegu minimalistlik, samas väga pilkupüüdev. Üleni puidust toolil on puidusüü jäetud trendikalt nähtavaks. Tooli mugavalt kaardus seljatugi toetub istme sisse, mis muudab selle väga tugevaks.

Synnes toolid, Snaregade söögilaud, Cast rippvalgustid, Kettle teekann. Tootja Menu

Sarnase siluetiga on ka Arperi kõige uuem söögitool Cila, mis näeb väga ilus ja õrn välja ning on ka hästi mitmekülgne. Valikus on erinevad jalavariandid, istet saab valida kas ilma, osalise või üleni polsterdatuna. See teeb tooli sobivaks paljudesse eri näoga interjööridesse.

Cila toolid, Nuur söögilaud. Tootja Arper
Cila toolid. Tootja Arper

Hiljuti said uute värvitoonide näol värskenduse HAY J-sarja toolid, mille lihtne ja selge disain pärineb juba eelmise sajandi keskpaigast, mil pandi alus Taani disaini ülemaailmsele tuntusele. Ajatus ja skandinaaviapärasus kandub edasi ka J-sarja toolides.

J42 tool. Tootja HAY
J104 tool. Tootja HAY

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.