Maailma kõige universaalsem riiul

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Stringi moodulitest saab ehitada just sellise suurusega riiuli nagu tarvis.

Kui mõelda Rootsi disainile, tuleb esimesena meelde Ikea. Tegelikult on see riik sünnikohaks mitmele disainiikooni staatust nautivatele mööbliesemele, seal hulgas String riiulisüsteemidele, mis on püsinud populaarsena juba pea 70 aastat.

String riiulisüsteem on ideaalne elutuppa.

String suurimaks võluks on geniaalne kombineerimisvõimalus. See ja lihtne, selge ning ajatu disain muudavad Stringi sobivaks mistahes ruumi.

Tänu kirjutuslauamoodulile sobib String ka kodukontorisse ja lastetuppa.

Kõige algupärasema String riiulisüsteemi autoriks on Rootsi arhitekt ja disainer Nils Strinning, kellele andis esimese riiuli tootmiseks tõuke 1949. aastal Bonnieri kirjastuse riiuli konkurss.

Nimelt otsustas kirjastus, et kui ärgitada rootslasi rohkem raamatuid ostma, peaks neil olema ka üks korralik riiul kõigi teoste hoidmiseks. Korraldatigi konkurss eesmärgiga leida praktiline, taskukohane ja kergesti kokku pandav raamaturiiul. String riiul pälvis sellel konkursil esikoha.

Tänu rohketele aksessuaaridele sobib String ka kööki.

Stringi üheks suureks tugevuseks on hoolikalt läbimõeldud ja viimistletud detailid.

Tegelikult on osake Stringi pea igas kodus. Nimelt jõudis Nils Strinning enne selleni jõudmist leiutada ja kasutusele võtta plastikkihiga kaetud terasest traatkorvid, mis teevad temast garderoobide korvsüsteemide “esiisa”.

String riiulid ei pea alati olema maast laeni.

Aastakümnete jooksul on algupärane String pea samal kujul säilinud. Täna müüdavatele riiulitele on lisandunud mõned täiendavad moodulid ja aksessuaarid (sh konksud, taskud jms), laienenud on ka värvi- ja materjalivalik.

Nils Strinning algupärase String riiuliga, mis püsib tänaseni pea samasugune.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.