Elke Mööbli blogi

Lihtsad nipid, kuidas katta stiilne ja efektne peolaud

Jõulupühade üheks väga meeldivaks osaks on erinevad pidusöögid. Kui sina oled see, kelle juurde koguneb sel aastal suur perering ja sõpruskond, tasub täiusliku peolaua katmisel üht-teist silmas pidada.

Kata laud lina ja lauamattidega

Aeg on kapist välja otsida kõige pidulikum laualina. Heaks ja plekkide mõttes praktiliseks valikuks on näiteks naha ja kummi segust LIND DNA laualinad, mis lisavad peolauale elegantsust.

FOTO: Laualinad – tootja: LIND DNA

Mõtle kindlasti ka plekkidele, et ükski külaline ei peaks muretsema laualina rikkumise pärast. Siin on suureks abiks lauamatid, mille valikust leiab muuhulgas ka naha ja kummi segust LIND DNA, silikoonist Bolia  ja vildist HAY lauamatte.

Curve lauamatid, Loop salvrätihoidjad, Cut&Serve lõikelauad, Salt&Pepper soola- ja pipratoosid – tootja: LIND DNA
Silicone lauamatid, Crafty nõud ja Essen söögiriistad – tootja: Bolia
Vildist lauamatid HAYlt, New Norm nõud Menult ja Essen söögiriistad Bolialt. Foto: Andres Treial

Kasuta läbisegi erinevaid nõusid ja söögiriistu

Kui sulle on külla tulemas suurem seltskond, on täiesti arusaadav, et sul ei ole kõigile võimalik katta laud samast serviisist. Ole loominguline ja kata laud erinevate nõude- ja söögiriistade komplektidega. Miks mitte kasutada näiteid kõikidest kodus leiduvatest nõudest?

Kui nõudest jääb puudu, on heaks valikuks Menu New Norm taldrikud, mis on saadaval erinevates toonides ja suurustes.

New Norm nõud – tootja: Menu.

Väga pidulikult mõjuvad peolaual läikivmustad Eten söögiriistad Bolialt.

Kui tundub, et erinevaid nõude- ja söögiriistade komplekte kasutades saab tulemus liiga kirju, kasuta peolaual ühes toonis klaase. Neutraalsetena mõjuvad Stackable klaasid Menult.

Eten söögiriistad – tootja: Bolia.
Stackable joogiklaasid – tootja: Menu.

Ole toidu serveerimisel loominguline

Kui kõik toidud ei taha hästi serveerimisnõudesse ära mahtuda, tasub lisaks kaussidele ja vaagnatele kasutada ka muid alternatiive. Näiteks saab serveerimisalustena edukalt kasutada ka efektseid lõikelaudu Field HAYlt ja Cut&Serve LIND DNAlt.

Field lõikelauad – tootja: HAY.
Cut&Serve lõikelauad – tootja: LIND DNA.

Serveeri jooke karahvinis

Joogi serveerimiseks kasuta karahvini, mis lisab lauale omajagu pidulikkust ja väljapeetust. Kindlasti mõjuvad selliselt Ripple karahvin ferm LIVINGult ja Corky karahvin Muutolt, mille juurde saab soetada ka sobivad klaasid.

Ripple karahvin ja klaasid – tootja: ferm LIVING
Corky karahvin ja klaasid – tootja: Muuto. Foto: Andres Treial.

Lisa lauale kaunistusi

Kõikvõimalikud kaunistused on jõuluõhtu peolaual vägagi omal kohal. Kui soovid laua keskele midagi kõrget ja pilkupüüdvat, on heaks valikuks by Lasseni suur Kubus küünlajalg või tagasihoidlikum Muuto Open Candelabra küünlajalg.

Kubus küünlajalad – tootja: by Lassen.
Open Candelabra küünlajalg – tootja: Muuto.

Küünalde asemel võib laua kaunistada ka vaasis kuuseokstega. Vaasiks sobib tugeva puidust põhjaga Muuto Elevated vaas, mis hoiab rasked oksad kindlalt püsti.

Elevated vaas – tootja: Muuto.

Väiksemate ja madalamate lauakaunistuste valikust sobivad peolauale näiteks Winterland kaunistused ferm LIVINGult, küünlajalgadest Lup HAYlt  ja POV Menult.

Winterland Brass kaunistused – tootja: ferm LIVING. Foto: Andres Treial.
POV küünlajalg – tootja: Menu.

Tähista istekohad

Kui peolaud on suur ja külalisi laua ümber palju, tasub juba varakult läbi mõelda, kes kus ja kelle kõrval istuma hakkab. Kuna pidulik õhtu kestab tunde, paigutada külalised nii, et kõigil oleks mugav ja tore. Üheks heaks võimaluseks on tähistada istekohad LIND DNA Loop Name salvrätihoidjatega.

Loop Name nimesildiga salvrätihoidjad, Curve lauamatt – tootja: LIND DNA.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.