Elke Mööbli blogi

Kümne aasta jooksul miljon The Dots nagi

Ka Eesti disainihuviliste seas väga armastatud Taani sisustusbrändi Muuto The Dots puidust nagid on tõusnud disainiikooni staatusesse. Sel aastal kümnendat sünnipäeva tähistavaid nagisid on tänaseks toodetud juba üle miljoni.

The Dots nagid. Tootja Muuto.

The Dots fännide rõõmuks on EV100 auks kõik sinised, mustad ja valged puidust The Dots nagid ELKE Mööbli sisustussalongides veebruaris saadaval -10% soodushinnaga.

The Dots muutis võrdlemisi igava toote, nagu seda on nagi, väga mänguliseks. Kombineerides omavahel erinevates suurustes ja värvides The Dots nagisid, saab lasta oma loomingul lennata ja muuta näiteks koridori sein tõeliseks kunstiteoseks. Võib öelda, et kahte täpselt samasugust The Dotsidega seina ei olegi olemas.

The Dots nagid, Varjo vaip, Restore säilituskorv, Fiber tool ja E27 rippvalgusti. Tootja: Muuto

Hea uudisena täienes aasta alguses The Dots nagide niigi lai värvi- ja suuruste valik nelja uue trendivärviga, mille seast leiab kahvatusinise, burgundiapunase, beežikasrohelise ja savipruuni. Uue suurusena on nagid saadaval nüüd lisaks S-, M- ja L-suurustele ka pisemas XS-suuruses.

Uutes värvides The Dots nagid, Fiber tool ja Ply vaip.
The Dots nagide disainer Lars Tornøe.

The Dots nagide taga on disainer Lars Tornøe, kes algselt tahtis luua beebivoodile armsat ringikujuliste puutükkidega rippuvat voodikarusselli. Visanditega töötades sai ta aru, et voodikarusselli detailidest saaks teha hoopis vinged seinanagid.

The Dots nagid tootmises.

Tornøe sõnul on The Dots nagide kõige parem omadus nende kasutusvõimaluste rohkus. “Nagisid saab kasutada ükskõik kus – olgu selleks elutuba, koridor, köök või magamistuba. 18 värvi ja neli suurust tähendavad seda, et nagisid võib omavahel lõputult kombineerida ja igaüks saab need seinale sättida just nii, nagu seda ise soovib,” räägib disainer.

Tornøe lisab, et The Dots nagide juures on veel üks väga oluline aspekt – need mõjuvad üliefektselt üksikult ja teistega koos ning ka siis, kui nad parasjagu ei täida oma asjade hoidmise funktsiooni.

The Dots nagid, Stacked moodulriiul ja Nerd tool – tootja: Muuto.

 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.