Elke Mööbli blogi

13 lubadust, mille peaks uue aasta hakul andma iga disainisõber

Kleepsudega kalendermärkmik. Tootja Design Letters

Aasta esimene kuu on suurepärane aeg seada uued eesmärgid, millega muuta ennast rõõmsamaks. Koostasime inspiratsiooniks nimekirja kodu ja sisustamisega seotud uue aasta lubadustest neile, kes veel otsivad ideid muutusteks.

1. Vali uus lemmikvärv ja muuda see kodus nähtavaks. Kiirelt saab seda teha paljudes värvitoonides saadaval olevate sisustustekstiilidega, näiteks Muuto Ripple pleedide ja HAY Dot diivanipatjadega.

Ripple pleed, Outline diivan ja Framed peegel. Tootja Muuto
Dot diivanipadi, Mags Soft diivan. Tootja HAY

2. Ole organiseeritud. Anna ära asjad, mida sa enam ei kasuta ja leia vajalikele esemetele riiulis, kapis või sahtlis kindel koht. Suureks abiliseks võib osutuda palju mahutav Restore säilituskorv Muutolt.

Restore säilituskorvid, Stacked riiulimoodulid, Leaf laualamp. Tootja Muuto

3. Kata laud pidulikult ka argipäevadel. Aida RAW Northern Green ja LIND DNA Curve nõud sobivad ühtmoodi hästi lauale pidulikel sündmustel ja ka argipäevadel.

Curve nõud ja Curve lauamatid. Tootja LIND DNA
RAW söögiriistad ja RAW Northern Green nõud. Tootja aida

4. Ümbritse ennast aasta ringi lõikelilledega. Värsked lilled vaasis muudavad kodu hetkega hubasemaks, värvilisemaks ja kindlasti rõõmsamaks. Mitmes suuruses ja toonis vaase leiab näiteks HAY Colour ja Muuto Silent sarjadest.

Colour vaas, T12 laud, J41 toolid. Tootja HAY
Silent vaas. Tootja Muuto

5. Lisa igasse tuppa rohelust. Aseta lillepotte aknalaudadele, põrandale, riiulitele, kummutitele jm. Tavapärasemast erinevaid lahendusi leiab näiteks ferm LIVING taimekastide ja erinevatel kõrgustel postamentidega Menu Wire sarja valikust.

Plant Box taimekast, Wooden Multi Shelf riiul. Tootja ferm LIVING
Wire Pot postamendid ja lillepotid. Tootja Menu

6. Lisa sisustusaksessuaaridega rohkem isikupära. Igal pereliikmel võiks näiteks olla oma nimetähega Design Lettersi kruus või telefonilaadija.

Nimetähega kruus. Tootja Design Letters
Nimetähega laadija. Tootja Design Letters

7. Ära jää hiljaks. Kui kipud hilinema, märgi kohustused hoolikalt kalendrisse ja varu tegevusteks või kuhugi jõudmiseks rohkem aega. Stiilselt saab seda teha Design Lettersi kalendermärkmike ja seinakalendritega, Menu Tumbler, Nomoni OJ ja HAY Analog kelladega.

Tumbler äratuskell. Tootja Menu
Kleepsudega kalendermärkmik. Tootja Design Letters
Analog seinakell. Tootja HAY

8. Muuda elutuba ideaalseks lebotamise pesaks. Vaheta vana ja väsinud diivan uue vastu, soeta juurde tumbad, kuhu on mõnus jalgu toetada, lisa veelgi mõnusamaks olemiseks patju ja pleede. Diivani osas on headeks valikuteks Mags HAYlt ja Tiptoe Sancalilt, mille erinevatest moodulitest saab kokku panna oma unistuste diivani.

Mags diivan, Dot diivanipadjad, Fifty-Fifty põrandalamp. Tootja HAY
Tiptoe diivan, Mosaic lauake. Tootja: Sancal

9. Tee esik korda. Täienda vajadusel nagide ja riidepuude varusid ning tekita võtmetele oma koht, et nende leidmine oleks alati kiire ja valutu. Kui koridor vajab põhjalikumat uuendamist, tasub uurida String Systemi mooduleid. Kui on tarvis väiksemaks ulatuses muudatust, saab appi võtta The Dots nagid Muutolt.

The Dots nagid. Tootja Muuto
String System moodulsüsteem. Tootja String

10. Ümbritse ennast valgusega. Lisa lampe erinevatele kõrgustele – soeta juurde põranda-ja seinavalgusteid, lisa meeleolulampe ka aknalaudadele. Headeks näideteks on Flowerpot laualamp &traditionilt ja kahte suunda valgustav Beam lambike Muutolt.

Beam lamp. Tootja Muuto
Flowerpot lamp. Tootja &tradition

11. Lisa küünaldega meeleolu ja hubasust. Küünlavalgus muudab ruumid hetkega hubasemaks ja soojemaks. Ajatu disainiga küünlahoidjateks on näiteks Balance ferm LIVINGult ja Kubus by Lassenilt.

Kubus küünlajalg. Tootja by Lassen
Balance küünlajalad. Tootja ferm LIVING

12. Tee töölaud korda. Kirjatarbeid, pabereid ja muud olulist saab laual mugavalt hoiustada erinevatel alustel, karpides ja topsides. Tööriistakasti meenutav praktiline Tool Box HAYlt mahutab palju, kuid võtab laual vähe ruumi.

Tool Box säilituskorv kontoritarvetele. Tootja HAY

13. Istu õigesti. Kui sul on istuv töö, tee tervisele teene ja seadista oma töötool täpselt enda järgi. Jälgi ka, et sinu istumisasend püsib õige, arvutiekraan on silmade suhtes õigel kõrgusel ja tunned end mugavalt. Nutikaks abiliseks on töötoolide tootja Interstuhli loodud sensor S4.0, mis kinnitatakse töötoolile. Andur jälgib tooli kasutaja istumisharjumusi ja annab sellest lähtuvalt läbi arvutiprogrammi kasutajale märku istumisasendi korrigeerimiseks ning soovitusi liikumiseks.

S4.0 istumisharjumusi kohendav töötooli sensor. Tootja Interstuhl

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.