Denim Dreami blogi

Nende lihtsate nippidega leiad endale ideaalsed teksad

Suurepäraselt istuvaid teksapükse on keeruline leida, aga kui sul on õnnestunud hankida need ühed ja ainsad, ei loobu sa pükstest enne, kui hea tuttav vihjab nende viimaste elupäevade kohta. Ehk tsiteerides klassikuid: teksapüks on võrratu. Kuidas aga leida püksid, millega saaksid käia päevast päeva?

Üks, mille pead kohe meelde jätma: kui oled otsustanud teksapükse poodlema minna, võta aega. Kohe korralikult. Usu, 15 minutiga ei leia sa ideaalselt istuvaid pükse. Hoolimata kehatüübist, valmistab nende leidmine kõigile parajat peavalu.

Ideaalis vali šoppamiseks kellaaeg, kui liikvel on võimalikult vähe inimesi – nii võid olla kindel, et saad paluda poodi jõudes teenindajalt abi. Denim Dreamis on väga abivalmid ning professionaalsed töötajad – kindlasti oskavad nad tuua sulle teksad, mis sobivad just sinu kehatüübiga. Hoia oma meeled valla: mine tea, ehk soovitatakse sulle mudelit, mille peale poleks ise tulnudki, aga need istuvad jalas suurepäraselt.

Teksapükse valides jälgi hoolikalt nende tooni. Soovid, et uued püksid sobiksid absoluutselt kõigega ja nendega saaks käia ka kontoris? Siis vali võimalikult tumedad, sest need näevad šikimad välja. Mida heledam teksa, seda argipäevasem see ka näib.

Kulunud või mitte?

Pööra tähelepanu pükste detailidele ja n-ö kulutatud kohtadele. Kui sa soovid mõnd kehaosa rõhutada – näiteks tagumikku –, vali püksid, mille tagumine pool on ülejäänud kangast heledam. Heledam laik või silmatorkavate detailidega mängimine tõmbab kogu tähelepanu hetkega endale. Sama kehtib tagataskute puhul: mida suuremad need on, kulgedes ideaalis mööda su tagumikujoont, seda väiksem see näib. Kui soovid, et tagumik tunduks visuaalselt lopsakam, katseta poes teksapükse, millel on pisemad tagataskud.
Siiski muutub pükste valimine veelgi kergemaks, kui pead silmas oma kehakuju. Laias laastus on olemas neli figuuritüüpi: liivakell, pirn, atleetlik ja petite.

Liivakell

Sul on peenike piht, aga samas mõõdus büst ja puusad. Eelista sirge lõike ja keskmise või kõrge värvliga teksapükse – nii rõhutad oma kõige saledamat kohta – pihta. Heida pilk peale pükstele, millel on veidi rohkem venivust ehk elastaani. Sellised püksid embavad su kurve, kuid püsivad kenasti “õiges kohas” ega nihku iga liigutuse peale paigast. Eelista tumedamat teksat ja jälgi, et puusadel poleks ilutsevaid dekoratsioone või õmbluseid, mis muudaksid need visuaalselt laiemaks.

Teksapüksid 99,90 €. Tommy Hilfiger, Denim Dream.

Pirnikeha

Kui oled pirnikujuline, on sul laiem alakeha ja kitsam ülakeha. Eesmärgiks on muuta keha visuaalselt liivakella-kujuliseks, rõhutades su peenikest keskkohta. Ehk teisisõnu: katseta alt laienevaid pükse, millel on madal värvel, sest liiga kõrge pihaga teksad võivad tekitada ette kõhukese. Eelista tumedaid pükse, sest need muudavad su jala visuaalselt sihvakamaks.

Teksapüksid 149 €. Tommy x Zendaya, Denim Dream.

Atleetlik keha

Oled sportliku kehaehitusega? Eelista liibuvaid pükse ja skinny’sid, mis rõhutavad su vormis figuuri. Ole truu madala värvliga pükstele, mis loovad mulje, nagu oleksid tegelikust kurvikam. Tihtipeale kipub atleelikul figuuril olema ka pisem tagumik – kui soovid muuta seda visuaalselt suuremaks, siis vaata poes teksapükse, millel on tuharatel väikesed taskud või mida kaunistavad dekoratsioonid või värvilised õmblused.

Teksapüksid 126 €. Guess, Denim Dream.

Petite ehk pisike

Kui oled kehaehituselt petite, kanna pükse, mis muudavad su jalad visuaalselt pikemaks. Kõige paremini sobivad selleks n-ö kukekad. Loogika on lihtne: mida rohkem on näha su nahka – näiteks kääri püksisääred üles –, seda sihvakamad näivad jalad. Pükstel võiks olla keskmise kõrgusega värvel, mis muudab figuuri naiselikumaks. Kui sul on sale piha, siis rõhuta seda, tõmmates pükstele silmatorkav vöö.

Teksapüksid 99,90 €. Tommy Jeans, Denim Dream.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.