Viiekordse maja esimesel korrusel on piisavalt ruumi erakordseid maitseelamusi pakkuvale tipprestoranile ning eluruumidesse pääseb liftiga läbi suurejoonelise topeltkõrgusega fuajee.

Vana Volta tööstuskvartali uus elu püüaks pilke ükskõik millises maailma metropolis, veelgi muljetavaldavam on, et see kõik asub siinsamas Tallinnas.

“Volta Loftid on sõnapaar, mis seob endas Tallinna tööstusmaastiku ja New Yorgi eeskujul uue kasutuse leidnud vanad tehasepinnad,” võtab arhitekt Janar Blehner kokku Tallinna kõige šikima maja olemuse.

Terve kvartal ehitatakse 21. sajandi inimese järgi ümber – hästi säilinud ajaloolistele hoonetele puhutakse uus elu sisse ning teiste asemele ehitatakse uued elu- ja ärihooned. Kesksel kohal on kõrghaljastusega park, mis loob hoonestuse vahele unikaalse promenaadi koos mitmekülgsete ajaveetmisvõimalustega.

Volta Loftid on kindlasti erilisem elukeskkond kui ükskõik milline teine uus maja Tallinnas või isegi kogu Eestis. Seda väidet kinnitavad tohutud maast laeni ruutudega klaasipinnad, ülikõrged laed ja mitmetasandiline plaanijaotus. Alati peavalu tekitav parkimine on lahendatud läbi kahe korruse majasisese garaažiga. Tõeliselt luksuslikuks muudavad elu aga topeltkõrgusega möbleeritud fuajee ja oma majas asuv tipprestoran.

Nagu kasvas TriBeCaks kutsutav tööstuspiirkond New Yorgis üheks ihaldatuimaks elamispiirkonnaks maailmas, on sama trendi järgimas Volta kvartal Tallinnas. Endine Volta tehasehoone läbib moodsa uuenduskuuri, kombineerides jõuliselt industriaalset välisarhitektuuri õhuliselt avara siseplaneeringuga.
Volta Loftid asub kultuurist ja arengust pakatavas Kalamaja piirkonnas, otse mere ja vanalinna vahel.

Inspiratsiooni ammutavad kvartali loojad mitte ainult Volta ajaloost, vaid ka maailma metropolidest: New Yorgi tööstusarhitektuurist, Buenos Airese võimsa arhitektuuri ja moodsa interjööri kooslusest ja Hong Kongist kui kaasaegsest suurlinnast.

“Kuna loftide olemus on suhteliselt eklektiline, siis iga stiilne koht maailmas annab mulle inspiratsiooni selle kujundamiseks,” ütleb Volta Loftide sisearhitekt Helen Kolks, kes on ka varem sarnastele industriaalse taustaga majadele kaasaegseid interjööre loonud. Ent see maja näeb teda eriti vaimustavat. “Kuna ma ise olen ka loftis elanud, siis mind jätkuvalt erutavad kõrged laed, suured aknad ja iseloomuga elamised!”

Ja Volta Loftide laed on tõesti kõrged, ulatudes 4,7 meetrini!

Loftide ülikõrgeid lagesid ilmestavad sisekorrused, mis jätavad planeeringud ühtaegu avaraks ja samas ka praktiliseks.

Korterite siseviimistluse erinevaid lahendusi on kokku neli ja nende nimed kõlavad juba nii hästi, et on raske otsustada, kuhu kõige rohkem kolida tahaks: Bohemia, Industrial ning eriti šikid Studio ja Urban.

“Materjalide valikul lähtusime hoone industriaalsest arhitektuurist. Tellija soov oli loftidesse luua ajatult stiilne interjöör, mis kombineeriks nö vanu häid klassikuid tuleviku trendidega,” ütles Helen Kolks. Premium paketi puhul ei saa jätta märkimata prantsuse kalasaba-parketti, Itaalia firma Catalano sanitaarkeraamikat ja Atlas Concorde vannitoaplaate.”

Saladuskatte all saime teada, et Helen Kolks on sisustamas Volta Loftidesse hetkel ka kahte näidiskorterit ning paratamatult jääme kadestama neid tulevasi omanikke, kes just nende kodude omanikeks saavad. Kaks näidis interjööri tulevad täiesti erinevad ja rõhutavad veelkord, kui eriilmelisi interjööre Volta Loftidesse rajada saab. Eriline kodu erilisele inimesele!

Siseviimistlus mängib klassikaliste materjalidega, lisades neile efektselt modernseid aktsente.

“Loftide sisustamiseks sobivad ideaalselt kaasaegsed disainiklassikud nagu Bulthaupi köök, Minotti diivan, B&B Italia voodi Tufty Time, Vibia Wireflow ja Serge Mouille’i valgustid, Gubi söögitoolid, Norr11 jõuline söögilaud ning värviküllased MOOOI vaibad, mis on nagu kunstiteosed. Vannitoa sisustuse valiksin Agapelt,” annab Helen Kolks vihjeid disainiteadlikule sisustajale, kes sinna majja oma unistuste kodu looma hakkama peaks.

Ent olulisem võimalusest sisustada kodu tõeliste disainiklassikutega – mis olgem ausad, igale poole tõesti ei sobi, vajades enda ümber avarust, kõrgust ja kvaliteetset viimistlust – on stressivaba elu, mida Volta Loftid pakuvad. Oma unistuste kodu saavad 47 lofti uued omanikud sisustama hakata juba 2018. aasta kevadel.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.