Trendid tulevad ja lähevad kiiremini, kui me suudame ette kujutada. Seega, kui ütleme, et mingi ese pole enam trendikas, ei tähenda see, et trend on igaveseks kadunud. Enamasti on trendide eluaeg kuni kolm hooaega.

Tuvastasime viis sisustustrendi, mis olid vaieldamatult inimeste lemmikud, mitte just väga ammu, kuid mis on tänaseks aegunud. Siin on ka paar näidet:

  • Lakitud laudisseinad
  • Pikakiulised vaibad
  • Männipuidust mööblikomplektid
  • Ümmargused voodid ja vesivoodid
  • Tekstuuritud seinad ning laed

Sellel on suur vahe – kas lisate enda koju paar trendikat eset või lasete neil terve piirkonna okupeerida. Mõnusa segu saamiseks tuleks esialgu kujundada klassikaline vundament, millele hiljem vastavalt trendidele oma elamist kirevamaks muuta.

Järgnevalt jagame Teiega sisustustrende, mis ei lähe eales moest.

Minimalism

Peale sisekujundusmaailma sisenemist varajastes 90ndates on minimalism tekitanud endale nime, kui lollikindla sisustusviisina, millesse investeerimine on kindla peale minek, sest see on praktiline ning hästi läbimõeldud lähenemine kodu sisustamisele.

Mida tähendab minimalistlik sisustus ja kuidas seda enesekindlalt täiustada ning säilitada? Selle stiili peamine mantra on lihtsus läbi ja lõhki. Hoidke õhulisust, ärge lisage liigseid dekoratsioone ning lähenege uuele esmele alati ,,kõik vajab oma kohta’’ viisil. Proovige leida endale võimalikult neutraalset ning lihtsa siluetiga mööblit – võtmesõnaks on sümmeetria. Lihtsa disainiga ja minimalistlikud kapid võid koju välja valida siit.

Miks minimalism ei lähe kunagi moest? See on ideaalne silmapete, mis muudab väikesed ruumid suuremaks. Korrektselt sisustatud minimalistlik kodu näeb külaliste silmis välja peen ja hinnatud. Minimalistlikud sisustuselemendid on hõlpsamini kättesaadavad ning neid on kergem oma maitse järgi hallata võrreldes teiste kujundusstiilidega, millel on loominguliselt mõistatuslikumad trendid.

Domineerivalt ühevärviline

Sisekujunduse maailmas ei tähenda monokromaatiline stiil seda, et terves toas ongi vaid üks värv. Dekoreerimisel tähendab see tegelikult seda, et värvi sobitatakse mitmel erineval viisil, et luua unustamatu ruum.

Ühevärviline stiil muudab dekoreerimise kergemaks. Kuna see toetub ühele värvile siis kasutades sama värvi erinevaid toone aitate vältida selle rõhuvat tooni. Sama värvi variatsioonide kasutamine võib muuta ruumi suuremaks, mis sobib suurepäraselt väikeste ruumide kaunistamiseks.

Tekstuurid ja mustrid – Teie täiuslik monokromaatilise värviskeemi saladus.

Kõige atraktiivsem ja nauditavam viis oma värviskeemi lõpuleviimiseks on tekstuuri ja mustriga. Tekstuur lisab ruumile huvi ebaühtlase pinna kaudu, mis varieerub valguse pinnale jõudmisel. See võib tunduda hele ja tume, isegi kui on loodud täpselt sama värviga. Dekoratiivpadjad- ja vaibad ning aknaraamide töötlus on toredad viisid tekstuuri loomiseks.

Monokromaatsete mustrite kasutamine võib lisada visuaalset naudingut, ohverdamata seejuures oma ilmet. Kuna mitte-neutraalsele paletile võib aktsendina lisada neutraalse värvi (või isegi kaks), võivad must ja valge lisada Teie ruumile veelgi rohkem elu. Mustrid on suurepärane viis värvipaletile sügavuse lisamiseks, kuid neid tuleks kasutada säästlikult – eriti juhul, kui Teie eesmärgiks on lihtne ja harmooniline stiil.

Sellise sisustusstiili plussiks on kindlasti ka see, et mööblifirmad valmistavad mööblikomplekte, millega saate sisustada ära pea terve kodu, murdmata oma värviskeemi ega harmooniat. Suures valikus magamistoa komplekte (voodi, riidekapp, kummut, peegel ning öökapid) võite leida siit.

Kihilised vaibad

Üks asi, mis suudab muuta ruumi koheselt ümber on vaip. Ruum võib tunduda igav ja tasane, kuni viskate maha tekstuuri ning kujundusega vaiba – järsku on Teie toas hoopis teistsugune esteetika ning palju kodusem tunne. Üks vaip annab ruumi sisustusele väga palju juurde, kuid meie lemmik viis vaipade stiilimiseks on nende kihistamine – näiteks väikese vintage stiilis vaiba asetamine juba eelnevalt maas olevale suurele neutraalsele vaibale. Selline sisekujunduse nipp muudab Teie kodu hubaseks talve võlumaaks.

Kunstiteosed

Mõni ei näe ilu seal, kus teised seda näevad, kuid vanasõna ,,ilu on vaataja silmis’’ osutub sel juhul tõeks. Seinakunst peaks olema väljakutsuv. See paneb Teid tuba teisiti vaatama.

Kunst ei pea mulje jätmiseks olema kallis. Silmade kõrgusele riputatud raamitud kunstiteosed võivad Teie ruumi ilme täiustamisel imesid teha. Austades ajatuid kunstistiile võite päästa oma toa ka enneaegsest aegumisest.

Lisaks, kui otsustate, et mõni maal või pilt ei vasta enam Teie stiilile ning eelistustele, on seda palju lihtsam asendada millegi uuemaga, kui püsivate kujunduselementide, nagu tapeedi, puhul.

Sisustuse üks parimaid külgi on see, et kodu areneb Teiega samaaegselt. Te ei ole kohustatud järgima trende. Kui miski ei paku Teile rõõmu, siis ärge sundige seda oma ellu. Võtke kõike aeglaselt ja nautige sisekujundusprotsesi. Avastate kindlasti ka midagi enda maitsete ja visiooni kohta, mida varem pole tähele pannud.

Edukat kujundamist ning uusi teadmisi – Teie sisekujunduse abiliseks on ka suures valikus tooteid omav Kaup24 veebipood.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.