Sisuturundus

New York Kalamajas: Helen Kolksi nõuanded loft-tüüpi korteri sisustamiseks

Esimesed päikesekiired paitavad põrandat. Jalutad, kohvitass käes, maast laeni kõrguvate akendeni ja heidad pilgu ärkavale magistraalile. Taoliseks kogemuseks ei pea lendama üle ookeani, vaid New York tuleb sulle koju kätte. Loftid koguvad ka Eestis aina enam populaarsust. Kuidas sisustada endalegi üks šikk loft?

Sisearhitekt Helen Kolksi sõnul on loft-tüüpi korter sisekujundajate unistus, kuna see pakub piiramatult põnevaid planeerimisvõimalusi ja on lõputu inspiratsiooniallikas. “Kui mängid kõrguste, ruumipaigutuse ja detailidega, saab korterist kujundada atraktiivse ja trendika elupaiga, just nagu filmis!” ütleb Helen Kolks.

Lõputusse kõrguvad laed lisavad mänguruumi

Loft-tüüpi korterite uhkuseks on kõrged laed, mis muudavad korteri väga avaraks. “Elutuba on üldjuhul lofti üks ruumikamaid pindu, mis annab võimaluse kasutada suuremõõtmelisi mööbliesemeid ja sisustuselemente – selliseid, mida saab tavaliselt vaid disainiajakirjades imetleda. Ei ole palju kortereid, kuhu mahuks mitmekohaline trendikas diivan ja pikk söögilaud koos toolidega, kus mõnusas seltskonnas õhtusööke nautida,” kirjeldab Helen Kolks.

Samuti soovitab ta mängida elutoas efektse valguslahendusega. “Lase ideedel lennata ja kaalu tagasihoidlike siinvalgustite kõrval vau-efekti loovaid valgusallikaid, mis väikestes ja madalates ruumides ei oleks mõeldav. Näiteks sobib tuba kaunistama äge Vibia valgusti. Ära ei tohiks ka unustada suuri seinapindu. Need on justkui loodud kaunite kunstiteoste esitlemiseks.”

Prestiižses ja arenevas Kalamaja piirkonnas asuvates Volta Loftides kõrguvad laed 4,7 meetrini. See võimaldab ruumi paigutada iseloomuga valgusteid ja kunstiteoseid. Pildil on kunstnik Kärt Hammeri maalid, mis on justkui loodud suurt seinapinda kaunistama.

Nutikas ruumipaigutus – köögist lastetoani

Kõrged laed annavad ka vabad käed ruumide planeeringus kaasa rääkida, murdes välja tüüpilisest tubade paiknemise loogikast. Näiteks ei pea sisearhitekti sõnul lastetuba alati olema teisel korrusel. “Pisikese printsessi või printsi toa võib kavandada hoopis esimesele korrusele ‒ teistest ruumidest eraldab seda klaassein ja päikesevalgus jõuab ka akendeta ruumi. Kodu südame, köögi, saab omakorda rajada vahelae alla, tekitades liigenduse elutoaalaga. Kõrvale võib mahutada ka vannitoa, mida saavad kasutada külla tulnud sõbrad ja tuttavad,” kirjeldab sisearhitekt ruumilahendusi.

Loftid annavad palju võimalusi kasutada erinevaid planeeringuid.

Lofti sisekorrusele saab rajada šiki ja elegantse magamistoa, mis püüaks pilku ükskõik millises maailma suurlinna korteris. Ruumi klaasist vahesein annab päevasel ajal piisavalt valgust, samas saab kardina ette tõmmates privaatsust ja hubasust lisada. Tänu avarusele võib klassikalise garderoobikapi asemele planeerida walk-in lahenduse.

Loftidele iseloomulik klaasist vahesein annab magamistoale piisavalt valgust ja avarust ning toob metropoli elu sammu võrra lähemale.

Detailid loovad isikupärase interjööri

Kuna loftide sisustamine annab palju mänguruumi ainulaadse ja omanäolise interjööri kujundamiseks, siis tasub kogu mööbel detailideni läbi mõelda ning ka võimalusel eritellimustöid kasutada. Näiteks esikusse, kuhu klassikaliselt on planeeritud vaid kapp, võib paigutada efektse peegli, mis loob avarust ja võib olla omaette kunstielemendiks. “Korterile saab veel vunki lisada näiteks 1962. aastast pärineva Flos valgusti Taccia ja sama firma Parentesidega. Loftid lihtsalt kutsuvad end sisustama disainiikoonidega,” toob sisearhitekt näiteid erilistest lahendustest.

Peegel on praktiline tarbeese, kuid samal ajal võib see olla ka pilkuköitvaks kujunduselemendiks.
Viimseni läbimõeldud detailid lisavad isikupära. Pildil Marion Isabelle Variku kollektsiooni “Oh Baby” vaas.

Lõpetuseks tuletab Helen Kolks meelde, et ära ei tohi unustada ka rõdusid ja katuseterrasse, kust avanevad korteri parimad vaated. “Need on kirsiks tordil, kuid saavad tihti vähem tähelepanu kui muud eluruumid. Mulle meeldib lisada mängulisust. Palju erinäolist mööblit leiab Magiselt. Populaarsed on ka valguspotid või muud -elemendid, mis lisavad õdusust. Sama roll on ka taimedel. Näiteks on meie kliimas hea kasutada Shishi kunsttaimi. Pooldan vägagi päris rohelust, aga kuna inimestel on pidevalt kiire, siis muudavad kunstkõrrelised ala aastaringselt hubasemaks.”


Hoone katusel paiknevad terrassid, kust avanevad vaated vanalinnale, jahisadamale ja lopsakale Kalamaja pargile.

Kui unistad, et sinu kõrgete lagedega kodu kaunistaks samuti mõni vau-efekti loov valgusti, siis on kõigile Volta Loftide ostjatele septembris hinnas 2500 euro väärtuses disainvalgusteid Moodsalt Valgustuselt. Vaata: endover.ee/voltaloftid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.