Kui minimalism 1960. aastatel kunstivooluna levima hakkas, oli tegu ennekõike esteetilise väljendusviisiga, mis taotles kunstiteose vormi taandamist algupäraste struktuuride ja nappide geomeetriliste vormideni. Tulemus pidi olema lihtne, kuid mitte mingil juhul igav.

Praegu, mitu kümnendit hiljem, ei ole see muutunud, kuid enam ei ole minimalism vaid esteetiline väljendusviis. Paralleelselt eksisteerib veel üks mõõde – see on minimalistlik elu- ja mõtteviis,  mis muuhulgas soovib tarbida ja omada vähem, hoolida ümbritsevast ja olla vastutustundlik maailma suhtes, mille endast maha jätame.

Minimalist loomingust mõtteviisini

2017. aastal sündinud eestimaine mööblimark Kaissu on minimalist selle kõige laiemas, eelkirjeldatud tähenduses – loomingust mõtteviisini. Tuntud oma väga minimalistliku disaini poolest, ei järgi Kaissu kiirelt muutuvaid trende, vaid loob ajatut ja elukestvat mööblit. Saledad ja puhtad vormid ning kvaliteetsed materjalid iseloomustavad Kaissut enim.

Peamiselt täispuidust, eksklusiivsete väikepartiidena valmivad tooted on ainulaadsed, jutustades looduse poolt kujundatud puidumustri abil alati isesuguse loo. Iga detail on käsitsi valitud ja sobitatud täiusliku terviku loomiseks. Kasutust leiavad vaid tugevad, taastuvad ja taaskasutatavad materjalid, mis tagavad toodete pikaealisuse ja jätkusuutlikkuse.

Minimalistlik disain võimaldab isegi nii suured tooted nagu voodid pakkida minimalistlikesse pakenditesse. Väiksemad pakendid tähendavad vähem tootmiseks ja transpordiks kuluvat ressurssi. See kõik omakorda tähendab väiksemat ökoloogilist jalajälge planeedile Maa.

Kaissu populaarseim toode, naturaalsest tammepuidust raamiga ja peenete metalljalgadega disainvoodi EHE, käib paljude suureks üllatuseks kokku vaid kolme saledasse pakendisse ja on mahutatav sõiduautosse.

Voodi Ehe Natur - võib soovi korral croppida

Kaissu tootevaliku uusim liige, voodi IDA, on aga täiesti omanäolise konstruktsiooniga. Lakoonilise mustriga kasepuidust voodi platvorm kinnitub tugevale metallraamile. Puuduvad traditsioonilised voodilipid. Mugavamaks toetamiseks on voodile võimalik lisada 5-kraadise kaldega peatsilaud. Külgedelt väljaulatuvad abilauad on soovi korral võimalik kokku lükata ülejäänud voodiga samasse laiusesse.

Kaissu voodi Ída

Vähem on rohkem

Lisaks neile kahele ja teistele vooditele (sh lastevoodi) leiab Kaissu järjest laienevast tootevalikust tõeliselt sihvaka TV-aluse, naturaalse tammepuidu ilu eksponeeriva kapi ja kummuti, pingi, öökapid jm. Toodetel on 5aastane garantii ja kõik on loodud põhimõttel, et vähem on rohkem.

Sisustamine on aega ja raha nõudev ettevõtmine. Läbimõeldud valikutega saab mööbliostust investeering, mis kestab kogu su elu. Ära tarbi üle, vaid tarbi targalt.

Seepärast tasub enne ostu uurida, mis on toote pealispinna all. Milliseid materjale on kasutatud või milliseid garantiisid tootja pakub. Mõtle, millist kasutajakogemust sa järgnevatel aastatel mööblilt ootad ja kui pikk peaks olema mööbli eluiga. Vaid nii on võimalik mõista, miks pealtnäha sarnastel toodetel võivad olla olulised hinnaerinevused ja millist materjali või disainilahendust sa tegelikult vajad.

Et mööbel aastatega ka moraalselt ei väsiks, on selle esteetika sama oluline kui materjalikasutus. Tõeline minimalist Kaissu on siin sulle hea meelega teejuhiks.

Külasta Kaissu esindust Tallinnas Ülemistel (Suur-Sõjamäe 13a) või vaata tooteid lähemalt kaissupood.ee.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.