Minimalism käsikäes retroga: konflikt või meistriteos?

Minimalistlik ruum on praktiline ja ajatu, kuid seda kasutades riskime jääda isikupäratuks ja igavaks. Retrost kantuna toome ruumi värvi ja elu, kuid on oht seda üle kuhjata. Millise stiili kasuks otsustada?

Valikute lihtsustamiseks on Itaalia disainer Ferruccio Lavani suutnud siin leida tasakaalu ning  minimalismi ja retro stiilid osavalt ühendada. Masterpiece, tema loodud Lea keraamika uus seeria, jaguneb kaheks pooluseks, mille värvipalett ja mustrid on omavahel harmoonias, moodustades ühtse terviku. Master on inspireeritud betoonist, kantud maalähedastest toonidest ja rahuldab minimalistlikku maitset. Piece lähtub terratso mängulisusest ja toob endaga kaasa 70-ndate meeleolu.

See on ajastu, mis avaldus loomingulise vabadusena muusikas ja moes, mõjutades ka arhitektuuri. Sisekujunduses toimus kannapööre, mille tulemuseks olid värvirohked ja elavad kodud, mis tekitasid hea tuju. Põrandatel oli ruumikujunduses tähtis roll ja see tõi kaasa terratso võidukäigu.

Iga vana saab kord uueks – tujutõstvad terratso mustrid on teinud sel sajandil uue taassünni tehniliselt täiustatud kaasaegse keraamilise plaadi näol, pakkudes tugevat ja vastupidavat materjali ning laialdasi kasutusvõimalusi. Tänu antibakteriaalsele Protect®-tehnoloogiale, mis eemaldab kuni 99,9% bakteritest, on plaadi pind tervislik ja ohutu.

Masterpiece seeria lai mõõduvalik, alates  30×60 cm kuni väärika 120×120 cm suuruseni, pakub mitmekülgseid kombineerimisvõimalusi seeria piirides ja ka väljaspool, kogu Lea Ceramica valiku ulatuses. Lastes fantaasial lennata võib luua huvitavaid kooslusi erinevate materjalide ja mustritega, olgu selleks väärikas marmor, hubane puit või mõni ootamatu värvilaik. Lisades isikupära, loome oma meistriteose.

Inspiratsiooni leiab: vivarec.ee/keraamiline-plaat/ või külastades Vivarec Viimistlussalonge Tallinnas ja Tartus.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.