Sisuturundus

Millised on lastetoa sisustustrendid 2020. aastal?

Pereliikme lisandumine on alati üks õnnelikumaid hetki meie elus, küll aga kaasnevad sellega uued mured – pere pesamunale tuleks nüüd leida ka sobiv magamistuba koos atraktiivse sisustusega.

Kui Sulle meeldib olla trendidega kursis, siis on järgmised sisustusega seotud nõuanded Sulle kindlasti kasulikud.

Minimalistlik tapeet

Minimalistlikus disainis tapeedid on ajatud – need sobivad igas vanuses lapse tuppa, mispärast ei pea Sa ka aastaid hiljem tapeedi vahetamise peale mõtlema.

Eriti populaarsed on see aasta taimede mustrid ja detailid, mis tekitavad ruumis koheselt avarama interjööri kui muidu – nii ei pea Sa piirduma ühevärvilise tapeediga, et saavutada minimalistlikku interjööri.

Vikerkaared

Vikerkaartega tapeedid ja esemed olid trendiks juba eelmisel aastal ning on jäänud trendiks püsima ka see aasta. Alustades tapeetidest aksessuaarideni on see armsalt lõbus trend tulnud, et jääda.

Vikerkaare värvid on ideaalsed lahendused, et tuua killuke kirevust minimalistlikku interjööri. Küll aga peaksid eelistama eelkõige tuhmimaid värve – liiga erksad vikerkaared võivad mõjuda lapsele segavalt.

Džungli stiilis interjöör

Selle aasta trendid pöörlevad aina enam looduse ümber – miks mitte tuua killuke loodust ka lastetuppa?

Džungli stiilis tapeedid on lõbusad ja ka visuaalselt kenad, mis tekitavad lapses kindlasti avastamisrõõmu ning mänguhuvi. Puidust ja muudest naturaalsetest materjalidest sisustuselemendid aitavad seda rõhutada veelgi.

Värvid roheline, sinine ja kollane

Nagu eelmine aasta, on ka see aasta roheline värv, mis trende vallutab. Värvipsühholoogia kohaselt tähendab roheline värv rahu ja harmooniat, mis on eriti oluline imikute jaoks.

Sarnaselt rohelisega on rahu ja turvalisuse tähenduses ka sinine, mis sobib ideaalselt igasse tuppa. Kollane, mis see aasta on trendiks just sidrunite piltide näol, sümboliseerib rõõmu ja optimismi.

Naturaalsed materjalid

Naturaalsed materjalid aitavad tuua lastetuppa hubasust. Olgu selleks puit, puuvill, vill, graniit, liivakivi, kuld, hõbe või muu – naturaalseid materjale on palju, millega interjööris mängida, et luua täiuslik lastetuba. Kasuta neid kas mööbli või teiste sisustuselementide sobitamises.

Taaskasutus, mitmekülgsus ja praktilisus

Taaskasutus on moes! Kasuta tuba sisustades taaskasutatavaid materjale – näiteks padjapüüre ja tekikotte. Kindlasti tasub mõelda mitmekülgselt ja praktiliselt – too lastetuppa esemed, mis muidu teistes tubades kasutust ei leia – nagu korvid, tumbad, vaibad või muu.

Lisaks trendikale sisustusele oled sedaviisi keskkonnasäästlik ning hoiad tunduvalt kokku ka kuludelt.

Pastelsed värvid

Pastelsed värvid ei ole see aasta vallutamas ainult moelavasid, vaid on domineerivateks värvideks ka interjööris. Eriti populaarsed on need lastetubades – pastelsed alatoonid mõjuvad lapsele rahustavalt, olles samal ajal lõbusalt värvikad lahendused nii poiste kui ka tüdrukute tuppa.

Geomeetrilised disainid

Kui Sulle muidu piltidega tapeedid ei meeldi ning ühevärvilised seinad on ka igavad, siis on igati äge võimalus tekitada seintele geomeetrilisi kujundeid, mis mõjuvad silmale atraktiivselt. Kasuta selleks eelnevalt mainitud värve ning loo ise sobiv disain lastetoa seinale.

Ringikujulised detailid

Lauad, toolid, pildiraamid – ringikujulised detailid kaitsevad Sinu last, juhul kui peaks olema mänguhoos oht ennast vigastada. Lisaks sellele on need ka suurepärased sisustuselemendid, mis sobivad ideaalselt igasse lastetuppa.

Tume sügavus

Ära saa nüüd valesti aru – valged ja heledad toonid sobivad alati lastetuppa, kuid kui soovid tuppa tuua killuke erilisust, on tumedad toonid selleks ideaalne viis kuidas seda teha.

Nipiks on läbi tumedate toonide lisada sügavust vait valitud elementide puhul ning mitte minna värvidega üle piiri – näiteks kasuta musta või tumehalli tooni suuremate mööbliosade peal, nagu näiteks beebivoodi. Kui oled otsimas sobivat, tasub tutvuda valikuga siin.

Kokkuhoidlik mööbel

Nii nagu minimalistlikute detailidega tapeedid, on moes ka mööbel, mis säästab ruumi. Seepärast on selle aasta lastetoa trendide hulka kuulumas riidekapid, mis aitavad Sul nii laste riideid kui ka mänguasju organiseerida vastavalt vajadusele.

Lilleline tapeet

Kui oled otsimas tüdrukule lahendusi lastetuppa, siis on taas moes lillelised tapeedid ja fototapeedid. Nagu teada, meeldivad igale tüdrukule lilled – isegi vanemas eas on see tapeet Sinu lapsele sobilik. Kombineeri selleks heledad lilled ja eelnevalt mainitud tume põhi, et luua seintele sobiv sügavus.

Taimed

Rohelised taimed ja lilled sobivad ideaalselt igasse tuppa, seega miks mitte tuua need ka lastetuppa? Lisaks sellele, et need ühendavad eelnevalt mainitud trende, suudavad rohelised taimed tekitada ruumi avarust ning ilu.

Kindlasti tasub taimede paigutamisel jälgida ka nende asukohta – väldi kohti, kus laps saab taimed kergesti ümber lükata, mis omakorda lisamuresi võib tekitada.

Kui oled otsimas uusi täiendusi lastetoa interjööri, tasub tutvuda soodsa ja mitmekülgse lastemööbli valikuga Kaup24 veebipoes.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.