Kas tead, milline rannarätik on sinu jaoks parim?

Froteerätik, mida ollakse harjunud rannas kasutama, on täielik klassika, aga tegelikult ei ole see kaugeltki mitte kõige õigem rannalina!Foto: Pixabay

Klassikaline randa minek tähendab seda, et pakid kotti ujumisriided ja kodust haaratud froteerätiku või saunalina. Päris õige rannarätik on aga midagi muud ning on viimane aeg see endale soetada. Kui sa ei tea, kust siis alustada ning miks froteerätikust ei piisa, tuleme sulle appi.

Aga miks kodune rätik ei sobi?

Froteerätik, mida oleme harjunud kodus kasutama, on täielik klassika. See on pehme, vastupidav ja hea imavusega. Laialdase leviku ja valiku tõttu on froteerätikud esiteks suure valikuvõimalusega ning teiseks võrdlemisi odavad. See tähendab, et keegi ei keela sul tekitada koju väiksemat froteerätikute ladu, et oleks alati üks-kaks võtta.

Pikemaajalisema kasutusega hakkavad froteerätikud aga üsna kiiresti näitama kulumise märke. Rannas kasutatud rätik kipub määrduma ja tood endaga liiva koju kaasa. Täiesti loogiline, et sa ei soovi seda rätikut siis enam enda kuivatamiseks kasutada.

Lisaks, korralik rannarätik on suurem, kui tavaline froteerätik, mida kasutame kodus enda kuivatamiseks. See tähendab muidugi mugavamat äraolemist ja meeldivamat rannal lebotamist.

Mikrofiiber rannarätik on igas mõttes kasulik

Mikrofiibrist rätiku tunneb koheselt ära. Isegi suurte mõõtmetega rätik on õhuke ning selle saab pakkida äärmiselt väikeseks. Mikrofiiber rannarätik on väga imav, ent samal ajal kiiresti kuivamine. Kindlasti oled märganud, et liiv ei kleepu kuiva kanga külge ehk kuiva rätikuga tood endaga kaasa oluliselt vähem tüütut liiva.

Kiirel kuivamisel on teisigi eeliseid. Mõtle neile, kes soovivad soovid peale rannapäeva asjad pakkida ning ei taha muretseda selle pärast, kuhu rätik kuivama riputada. Või neile, kes sõeluvad pidevalt vee ja ranna vahet ning  tahaksid iga kord end kuiva rätikusse mähkida.

Mõtle ka lastele

Laste jaoks võta randa kaasa varrukate või kapuutsiga rätik, mille sisse on end ikka eriti mõnus mähkida. Samamoodi ei ole mureks see, kui ilm on veidi tuulisem ja märgade ujumisriietega hakkaks kiirelt külm. Rätik kaitseb ja tänu omanäolisele disainile ei hakka ka maha libisema! Tõsi, selline rätik võib olla ootamatult paks, mis tähendab, et kuivamine võtab rohkem aega.

Türgi puuvillast valmistatud rätikud on õhemad ja pehmemad. Tänu õhemale puuvillale on neid rätikuid lihtsam nii pakkida kui ka kaasa võtta. Ja kuigi õhem, ei kaota rätik oma imamisvõimet. Üha rohkem leiab poodidest nagu Kaup24 ja Hansapost linasest kangast rannarätikuid, mida on samamoodi lihtne kaasa võtta ning mis imavad väga hästi.

Vähemlevinud lahendused

Ümmargune rannarätik ei ole sugugi nii levinud, kui võiks olla. See on ootamatult mõnus lahendus nii kuivatamiseks, kui ka liivale laotamiseks ning lebotamiseks. Ainult istumisaluseks on mõeldud rannatekk, mis tasub kaasa pakkida lisaks rannarätikule.

Kui muidu armastatakse kasutada sama rätikut nii kuivatamiseks, lamamisaluseks, siis tegelikult pole see kuigi hea multifunktsionaalne lähenemine. Kes see ikka tahaks lebotada kuivatamisest märjal rätikul! Või kuivatada end liivase rätikuga. Kuivata end selleks mõeldud rätikuga ning heida seejärel mõnusalt kuivale rannatekile. Ehk mõnikord ei ole piisav, kui sul on üks rannarätik, vaid vali ikka nii palju, kui vaja.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.