Foto: Unsplash

Mis vahe on huulepliiatsil, huulepulgal ja huuleläikel?

Huulepliiats on piiritlemiseks, huultele selgema kuju andmiseks ning aluspõhja loomiseks.

Huulepulk on kosmeetikatoode, mida kasutatakse huultele pigmendi andmiseks.

Huuleläike esmaseks ülesandeks on aga huultele läike lisamine.

Vastavalt sellele, millist tulemust sa soovid, tuleb valida ka sobiv toode. Millistes olukordades oleks parimaks valikuks just huuleläige?

Foto: Unsplash

Huulepulga rõhutamiseks

Huulepulga abil antakse huultele soovitud värv ning tekstuur, kui huuleläige lisab aga sära ja läiget. Kahte toodet kombineerides võid kasutada näiteks meeldiva pigmendiga matti huulepulka ja viimistleda seda siis läbipaistva ning kõrgläikega huuleläikega.

Kui sa oled aga oma huultega igati rahul ja soovid pigem rõhutada huulte loomulikku värvi, vali neutraalne huuleläige.

Täidlaste huulte efekti saavutamiseks

Kuigi matistav huulepulk võib jätta tõeliselt elegantse ja viimistletud mulje, pole täidlaste huulte efekti saavutamiseks midagi paremat kui üks kvaliteetne huuleläige.

Eriti hea mõte on kasutada läbipaistvat huuleläiget huule keskosas, et jätta seeläbi särtsakam üldmulje. Pärlmutterläikega huuleläike lisamine peale huulepulga kasutamist, aitab aga ka kitsastel huultel volüümikama mulje jätta.

Foto: Unsplash

Huulte niisutamiseks

Loomulikult kuivad huuled võivad olla tõeliseks koormaks. Lõhenenud, kooruvad ja pragunevad huuled on ebamugavad ning ei näe ka ilusad välja. Huulepulgad – eriti matistavad huulepulgad – võivad olukorda hullemaks muuta, kuivatades juba niigi probleemseid huuli.

Huuleläige aitab samal ajal aga huuli nii niisutada kui annab ka meeldiva läike. Huultele soovitud värvi lisamiseks saab valida pigmendiga huuleläike.

Silmameigi rõhutamiseks

Stiilse naise nipp on rõhutada ainult ühte asja korraga. See kehtib nii riietuse kui ka meigi kohta. Kui sa soovid rõhutada oma silmi, kasutades selleks näiteks silmapaistvat suitsusilma meiki, siis just huuleläige on see, kuidas sa saad huultele sära anda aga neid siiski tagasihoidlikuna hoida.

Selleks ei pea valima pärlendavat erkroosat läiget, mis kunagi ainsaks võimaluseks olid. Valik on oluliselt laienenud – neutraalsed ja mittesädelevad huuleläiked ootavad sind Kaup24 e-poes, kust saad need mugavalt otse koju tellida.

Foto: Unsplash

Huuleläike õige kasutamine

Huulepulga õige pealekandmine võib olla pikk protsess. Kindlasti läheb vaja huulepliiatsit ja peeglit, et kindlustada huulepulga korrektsus ja ka püsimine. Huuleläike kasutamine ja taaslisamine on tunduvalt lihtsam ja kiirem ning sa saad seda teha ka ilma peegli ette tormamata. Näiteks ei pea huuleläiget peale panema täpselt huulejoont järgides, vaid lopsakuse efekti loomiseks piisab ka üksnes tilgakesest huule keskel.

Huuleläiked pole enam samasugused nagu 2000. aastate alguses. Toona oli tavaline et huuleläige püsis vaid mõned tunnid ja kogu selle aja oli vaja võidelda läikesse kinnijäävate juuksekarvadega.

Tuntud tootjate nagu Maybelline ja Dermacol tänapäevaste huuleläigete koostis on uuendatud, need kestavad tunde, säilitavad läike ka peale söömist-joomist ning kleepumine pole enam probleemiks.

Ehk kui varasemalt nähti huuleläiget kui teismeliste pärusmaad, siis nüüdseks on saanud sellest ilutoode, mis võiks leiduda iga naise kosmeetikakotis.

Leia sobiv huuleläige või huulepulk Kaup24 e-poe huuleilutoodete valikust.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.