Sisuturundus

Ehted mis kestavad: Lisa Kroeberi disainis käib keskkonnasõbralikkus käsikäes julgete värvide ja vormidega

Suur valik julgeid värve ja geomeetrilised vormid, kõrgekvaliteetsed metallehted, käsitöö ja keskkonnasõbralik tootmine Eestis. Need on märksõnad, mille järgi tuntakse Lisa Kroeber Jewellery´t. Kas tead, kes on selle brändi taga?

Vaimustus Eesti loodusest ja inimestest sundis jääma Maarjamaale

“Mina olen Lisa, sakslane Eestis, kahe imearmsa poisi ema, abikaasa, loodushuviline, disainer ja ehtebrändi Lisa Kroeber Jewellery looja,” tutvustab end Lisa. 

Ta jutustab, et on sündinud ja üles kasvanud Saksamaal, Winningenis, imekaunis väikeses külas Moseli jõe kaldal. Lisa pere on seal tegelenud veiniistanduse pidamisega alates 15. sajandist. Siiski oli tal juba väikese tüdrukuna selge, et veinid ei ole tema tee – süda viis õppima hoopis ehtedisaini. Õpingud tõid Lisa 2007. aastal Eesti Kunstiakadeemiasse. “Ma vaimustusin siinsest loodusest ja inimeste ellusuhtumisest ja nii juhtuski, et pärast ülikooli lõpetamist, 2010. aastal, otsustasin päriselt Eestisse kolida.” 

Algus oli raske, kuid ometi leidis keeleoskuseta ja kolmel kohal töötav Lisa siiski energiat tegeleda ka ehtekunstiga. Tasapisi tekkisid Tallinna ka esimesed disainipoed, kus hakati müüma Lisa loodud julgelt värvilisi ehteid.  Sellest  hetkest otsustas ta keskenduda ainult ehete tegemisele ning tagantjärele targana saab kinnitada, et see oli parim otsus! 

Tol ajal kandis Lisa veel oma  neiupõlvenime Kroeber ja nii otsustas ka ehtebrändi ristida oma nimega. “Tahtsin teha ehteid oma nime all, et need ei oleks anonüümse firma toodang, nii sündiski Lisa Kroeber Jewellery – ehtebränd, mis sai alguse minu suurest unistusest: saada elus hakkama, tehes seda, mis mulle meeldib, see tähendab kvaliteetseid ja moodsaid ehteid. See on minu töö, mu hobi ja minu kirg.”

Kümne aastaga on võidetud klientide usaldus

Nüüdseks on ehtefirma loomisest möödunud 4 aastat ja Lisa Kroeber Jewellery`st on saanud pereettevõte. Koos abikaasa Viljari ja kahe pojaga on rajatud ka kodu Viljandimaale.

“Meil on kaks töökoda ja töötajad, oleme esindatud 9 riigis, kokku ligi 50 poes. Läbi meie veebipoe www.lisakroeber.com on kliendid meid leidnud enam kui 20 riigist,” kirjeldab Lisa muljet avaldavat arengut. Eriti rõõmsaks teeb teda see, et ehted on väga hästi vastu võetud ka Eestis. “Alati on mul väga uhke tunne, kui märkan oma loomingut tänaval, ajakirjas või sotsiaalmeedias. Aitäh,” tänab ehtedisainer kõiki, kes tema loomingut hindavad.

Oluline on kvaliteet ja kestvus

Ta lisab, et ettevõtte peamine eesmärk on teha kvaliteetseid ja jätkusuutlikke disainehteid, olles samal ajal hea tööandja ning panustades läbi heategevuse ka kogukonna arengusse. “Teeme ehteid sel moel, et nad kestaksid. See on meie jaoks väga tähtis, sest leian, et masstarbimine peab vähenema. Me ei ole piiranud oma toodete garantiid ainult kahe aastaga, püüame pakkuda kvaliteeti ja pikka kestvust,” toob Lisa välja endale olulised põhimõtted. Ta selgitab, et kõik tootmisprotsessi etapid on kohandatud nii, et tekiks võimalikult vähe seesuguseid jäätmeid, mida ei saa taaskasutada. Ehted valmivad peamiselt käsitööna Viljandis, ehtekunstnike osavate sõrmede vahel. 

Lisa toonitab, et sotsiaalselt vastutustundlik ettevõtlus on tema jaoks väga oluline. On tähtis, et ettevõtted väärtustaksid oma töötajaid ja panustasid samal ajal vabatahtlikult ka kogukonna arengusse. Et seda põhimõtet järgida, on pereettevõte ka ise aasta-aastalt üha enam suurendanud panust heategevusse erinevate projektide raames ning muidugi tuntakse selle üle ka siirast heameelt. “Hea on teha head,” ütleb kaunite ehete looja.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.