Mehed soovivad näha välja head ja paista hallist massist silma, mistõttu täiendavad nad oma garderoobi erinevate rõivaesemetega. Selleks, et näha hea välja, on vaja oskust sobitada omavahel kokku erinevaid riideid. Samuti tuleb valida iga situatsiooni ja ilmastiku jaoks sobilik riietus. Suure valiku meeste riideid leiate Kaup24 veebipoest.

Inglise mood on kõrgelt hinnatud, kuna sealt sai alguse rätsepatöö. Teisest küljest on raske määratleda, milline on klassikaline inglise stiil. Toome teieni 5 nippi briti moest, mida järgides näete alati välja stiilne ja elegantne.

Reeglite järgimine

Selleks, et üritusel riietega mitte eksida, tuleb kindlasti valida riietus vastavalt kutses kirjas olevale. Samuti on briti moes oluline ka muude juhiste täpne järgimine, mis moeajakirjades leidub. Need hõlmavad põhitõdesid – kui palju nööpe pintsakul sulgeda, kui pikk lips peaks olema. Samuti juhised selle kohta, kui palju särgimansette näidata. Sellised juhised ja reeglid ning nende range järgimine on inglise moele omane. See on lahutamatu osa samast kultuurist, mis vastutab briti viisakuse ja etiketi reeglite ning klassisüsteemi jätkuva olemasolu eest.

Inglise kultuuriruumis mõjutavad kombed ka riietumist. Kui näete veebikommentaaride jaotises inimesi, kes vaidlevad mõningate stiilireeglite rikkumise üle, pange tähele, et olete tunnistajaks sellele, kuidas Inglismaal rõhutatakse õigele riietusele. Lõppkokkuvõttes tähendab etiketi täpne järgimine suuremat formaalsust. Kui peate jääma korrektseks ja korralikuks, ei jäta te oma kaelasideme tagumist osa rippuma madalamal kui esiosa ega jäta nööpidega kraed nööpimata.

Riiete suurem struktuur

Võrreldes itaalia ülikondadega on briti ülikondadel struktuurilt suuremad. See tähendab, et pintsakutel on õlgade all polster, mis muudab need suuremaks. Suurem struktuur lisab riietusele formaalsust. Struktuurse riietuse võti peitub oskuslikus kihilises riietuses. Sageli näete kolmeosalist ülikonda ja lisaks vesti. Tegemist on struktureeritud  riietusega, kus riidekomplekti värvid ja mustrid on kooskõlastatud kihtide vahel. Näiteks mantel ja mustriline vest ja lips toonides, mis teineteist täiendavad.

Kui kannate ülikonda, tasub siiski hoolega panna tähele, et teeksite seda õigesti. Kõigepealt peaks olema ülikond kandjale täpselt paras- pintsak peaks istuma õlgade juures sirgelt, samuti ei tohi pintsakul olla liigseid volte. Püksid peaksid ulatuma pikkuselt kingakontsani. Olulised on ka ülikonna juurde kuuluvad detailid- ideaalis peaksid vöö ja kingad olema sama värvi. Samuti on oluline kingade puhul nende väljanägemine- kingad peavad olema poleeritud.

Tähelepanu kraele

Särkide puhul määrab välimuse krae. Briti stiil tunnistab mitmesuguseid variante, alates klassikalisest inglise kraest kuni kontrastse viimistlusega kraeni, mis tekkis vajadusest eemaldada krae see osa, mis oli päeva jooksul määrdunud. See oli vajalik enne ülitõhusaid pesuvahendeid ja tugevaid pesuvalgendeid. Samuti võite kasutada vintage-stiilis kraed, peale selle ka allasurutud kraed.

Krae puhul on oluline, et see oleks õiges suuruses. Niimoodi krae ei pigista, vaid on kenasti ümber kaela. Krae on paras, kui saate panna 2 sõrme kaela ja krae vahele. Liiga kitsa krae korral peaksite selleks kraed venitama.

Riietu vastavalt ilmale

Seda soovitust on hea jälgida igal pool ja igal aastaajal. Kui paljudel seostub Inglismaaga esimesena vihmane ilm, siis oskavad inglise mehed näha välja head hoolimata vihmasest ja märjast ilmast. Võite kohata palju pikki vihmavarje, vahatatud puuvillaseid Barbouri jakke, mida kantakse isegi ülikonade peal. Samuti pööratakse tähelepanu peakatetele, levinud on lamedad mütsid. Klassikalise inglise stiili osa on praktilisus.

Kui Inglismaal on ilm üsna vihmane, siis Eestis on ilm väga muutlik. Lühikese aja vältel võib temperatuur muutuda väga palju, samuti võib hommikul päiksepaistega alanud päev lõppeda hoovihmaga. Seega on Eesti kliimas praktiliseks ülerõivaks jope. Olemas on nii pakse talvejopesid, õhemaid ja kergemaid vihmajakke, mis sobivad vihmaseks suvepäevaks aga ka sportlikke jopesid, mis lasevad õhku läbi. Kaup24 veebipoe laiast valikust leiate endale igaks aastaajaks sobiva jope.

Värvide ja mustrite kasutamine

Värvide valimisel eelistavad mehed enamasti neutraalseid toone- musta, valget ja halli. Meresinine võib olla hea alternatiiv mustale, kuna sobib enamike värvidega ega muuda kogu riietust tumedaks. Erksamate ja silmatorkavate värvide valimisel on mehed tagasihoidlikud- heal juhul on selleks üks väike detail, nagu näiteks lips. Sama lugu on mustritega- eelistatakse väikeseid ja tagasihoidlikke mustreid.

Hoolimata konservatiivsest mainest, võtavad inglise härrasmehed oma garderoobis värve ja mustreid hästi omaks. Värviliste ja mustriliste riietega seostuvad tihti lõunaitaallased. Napoli stiil on siiski inglise stiilis tugevalt juurdunud. Briti mehed ei pelga värvilist riietust ka ametlikel kohtumistel- erksinine või kollane vest on tavaline nähtus. Maal võib kohata mustrilisi veste ja lipse, millel on kujutatud faasaneid ja värvilisi pükse. Neid kannavad vanemad härrasmehed, kes hoiavad aus briti traditsioone. Briti klassikaline stiil tunnistab kollast, roosat, punast ja lillat värvi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.