Uudis

Võrust pärit kingabränd Toku vallutab Londonit

Toku jalatsid on nüüd müügil kahes Londoni poes. Seejuures hoiab bränd kõikjal sama hinnataset - nõnda maksavadki näiteks Berlini kingad nii Tallinnas Kui Londonis ei rohkem ega vähem kui 79 eurot.

Kõik sai alguse Toku brändijuhi Kristiina Tootsi sõnutsi sellest, kui Triinu Pungits pääses Londoni moenädalale, et näidata seal oma kollektsiooni “Ehem”. Nimelt pidavat olema moekunstnikel, kes ei tegele jalatsidisainiga, tihti probleem sellega, et ei leia sõu kasutamiseks õigeid jalatseid.

“Suurte ja tuntud brändide omi ei tohi kasutada, kui selleks pole luba antud – ja seda saada pole lihtne, võib-olla isegi võimatu. Seetõttu peavad disainerid ise jalatseid tuunima, et need poleks äratuntavad.”

Triinu Pungits Londoni moenädalal. Foto: Riina Varol

Selle asemel pöördus Triinu Toku poole ja bränd oli kohe nõus, niimoodi on võimalik jääda edasimüüjatele silma. Seejuures ei panustata enam ainuüksi sellele, et keegi kohalolijatest märkab sõul tooteid, vaid rõhutatakse ka sotsiaalmeediale. “Moemaailmas algavad Instagramis paljud tutvused ja tehingud. Kui seal jagada õigel ajal õige hashtag’iga postitust ja see jääb silma õigele inimesele silma, siis on see õnn,” räägib Kristiina.

Nii võttiski üks Londoni kauplus tänu Instagramile ühendust. “See on väga hästi kureeritud kontseptpood, mis tegutseb ka galeriina. Kauplus asub pigem posh’imas (peenemas ingl) linnaosas – Hyde Parki ja The Regent’s Parki vahel – ja müüki võeti rohkem Toku Helsinki mudeleid. Need müüvad ka sealkandis kõige paremini: minimalistlikud jalanõud minimalistlikus poes minimalistlikul tänaval.”

Teine edasimüüja on hipsterilinnaosas kuulsal Brick Lane’i tänaval, kus müüvad kõige paremini hoopis värvilised Berlini kingad – roosad, kollased ja rohelised.

“Väga äge on ka see, et seal müüvad hästi sussid – isegi südasuvel! Lemmikmudeliks on Bern, mis on ka meie disaineri Piibe Tompi lemmikmudel. Samas müüb see Eestis meie sussidest kõige halvemini,” kommenteerib Kristiina.

Muide, hipsteri-poes läheb müük nii hästi, et ilmselt peab saatma suve jooksul kaupa juurde kolm-neli korda. 

 

 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.