Uudis

Virge Viertek: “Pildistasime põllul. Käisime korraks ära meiki tegemas ja tagasi jõudes põldu enam polnud. Vili oli vahepeal üles võetud”

Fotod: Virge Viertek

Virge Viertek on tegelenud fotograafiga juba üle kümne aasta. Ta on pildistanud paljude disainerite loomingut ning moeseeriad ka ajakirja Mood. Tema käekiri on minimalistlik ja kunstiline. Saage tuttavaks : Virge Viertekiga.

Virge Viertek.

Millal teadsid, et tahad saada fotograafiks?
Ma arvan, et kuskil 10-11. klassis. See tunne tuli pigem vargsi, see ei olnud kohe kindel teadmine, et nüüd on nii.

Kelle looming on sind inspireerinud kõige rohkem?
Kui rääkida fotograafidest, kes mind on inspireerinud, siis neid on olnud erinevatel aegadel erinevaid ja päris palju. Aga kõige enam on mind vist hoopiski inspireerinud omapärase olekuga kunstnik ja skulptor Louise Bourgeois. Ma nägin aastaid tagasi temast ühte dokfilmi ja see jättis mulle kustumatu mulje. See naine on üdini inspireeriv.

Studio August lookbook

Mis sa tavaliselt selga paned, kui pildistama lähed?
Teksad, T-särk ja tossud ehk siis mugavad riided.

Viimase aja parim lugemine?
Peter Høeg “Susani efekt”.

Ivo Nikkolo lookbook

Kes on sinu stiiliikoon ja miks?
Erinevad tugevad ja isikupärased naised, kellel on juhtumisi ka väga hea stiilitaju: Isabella Rosselini, Lauren Hutton, Chloe Sevigny, Vivienne Westwood.

Mis on sinu hetke lemmikmoeese või -trend?
Kõik, mis puudutab sametit.

LOE KA: Nädala trend: pidulik samet

Moeseeria ajakirja Mood

Teksad või kleit/seelik?
Teksad ja kleit. Ütleme nii, et jahedal ajal teksad ja soojal kleit.

Kui sul on tunne, et sul pole midagi selga panna, siis mis sind tavaliselt päästab?
Teksad ja/või kleit. Mul on üks Marit Ilisoni valmistatud absoluutselt universaalne must kleit, mis on mind sellistest “mul ei ole midagi selga panna” olukordadest alati välja aidanud.

Moeseeria ajakirja Mood

Kust sa enamasti riideid ostad ja miks?
Enamjaolt on selleks kohaks second hand ja vintage-poed, see on kuidagi mulle noorusest külge jäänud. Mulle meeldib sealsete leidude unikaalsus ning päris tihti ka kvaliteet (tundub vastuolisena aga päris paljudel toodetel on tehniline teostus ja materjal
kvaliteetsem kui praegu (kiirmoe)kaubanduskettides pakutav).

Ja kui juhtun kuskil välismaal käima, siis ostan sealt tavaliselt ka mõne rõivaeseme kaasa. Viimasel ajal olen hakanud netist ostlema.

Mis on esimene küsimus, mida esitatakse, kui ütled, et oled fotograaf?
Tihtipeale ei mõisteta, kuidas see saab elukutse olla ja sellele järgneb arutelu, et mida ma pildistan. Tundub, et enamusel on fotograafi ameti kohta mingi täiesti kindel ettekujutus.

Liisa Soolepp lookbook

Naljakaim kogemus pildistamisel.
Kõige lõbusam juhtum on kunagi pildistamise algusaegadest, kui tegime esimest korda Kaubamaja Hooajale moeseeriat. Pildistasime Lääne-Eestis, Tuudil ja kavatsesime teha seda viljapõllul.

Enne pildistamist käisime imeilusat kuldset viljapõldu üle vaatamas ja läksime seejärel modellidele meiki tegema. Lokatsioon asus meie n-ö staabist umbes kilomeetri kaugusel.

Kui paar tundi hiljem oli meik valmis ja modellidel riided seljas, sõitsime põllule, aga kohale jõudes selgus, seda enam polnud. Vili oli vahepeal üles võetud ja meie ees laiutas üks suur tühi väli.

See on mul siiani õnneks ainuke kogemus, kui lokatsioon nullitakse kahe tunniga.

Kaia Saarna Jewellery

Milliseid riideid või aksessuaare on su riidekapis kõige rohkem?
Pintsakuid ja mantleid, neid on mul tõesti liiga palju, aga need tunduvad ülivajalikud ja ma tõesti kannan neid kõiki vahelduva eduga.

Suurim isiklik moefopaa.
Kui ajale tagasi vaadata, siis ma väga ei tunneta, et oleks mingi meeletu moefopaaga hakkama saanud. Ma vist ei ole ka nii suur trendide jälgija olnud, aga olen üsna veendunud, et teen suhteliselt tihti mingeid moeapsakaid.

Anni Kiviso lookbook

Lemmikese garderoobist. Lemmiklinn. Lemmikbränd.
Lemmikese oli kunagi mu esimene ost second handist – must sametpintsak, mida kandsin vist nii 15 aastat. See on mul praegu ka alles, aga paraku mitte enam väga kandmisvormis. Hetkel on mu lemmik hoopis Stuudio Nahk Virge Bag käekott.

Lemmiklinn on New York.

Lemmikbrändi on keeruline öelda. Ma vastan selle põhjal, kelle tooteid on mul kapis kõige enam ja kelle omasid kõige tihedamini kannan. Selleks on Liisa Soolepp. Tema kudumeid on mul kapis päris mitu ja neid kannan meie ilmastikku arvestades ikka väga tihti.

Suurim nõrkus.
Ma ei oska õigel hetkel ei öelda.

Test pildistamine

Kui sul oleks võimalik pildistada ükskõik keda, kes see oleks ja miks?
See on keeruline, neid on rohkem kui üks, põnevaid inimesi ja isksusi on päris palju. Aga millegipärast tundub mulle praegu, et kui saaks, siis tahaks portreteerida Irving Penni. Ta on jätnud mulje kui väga tagasihoidlikust inimesest ning huvitav oleks näha, kuidas ta ise kaamera ees oleks.

Milline on sinu ilurituaal?
Kui vähegi võimalik, siis hea ja sügav uni. Samuti on saun hea abimees. Ja kindlasti igaõhtune näopuhastus ning näo ja kaela kreemitamine.

Zebra Island

Mis on need kolm asja sinu to-do-nimekirjas? 
Neid on seal rohkem kui kolm, aga võtame üldistavalt.
1. Fototehnika (alati on midagi uut või lisaks vaja);
2. Trenn;
3. Sõbrad.

Mis on sinu mantra või tsitaat, mille järgi sa elad?
What goes around comes around (Mida annad, seda ka saad – tõlkes).

Marit Ilison lookbook

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.