Uudis

Viis sündmust, mille pärast sõita sel aastal Lätti puhkusele

Foto: Scanpix

Läti, kes tähistab samuti 2018. aastal oma vabariigi 100. sünnipäeva, kutsub kõiki eestimaalasi külastama Riiat nende põnevate suurürituste raames:

· Riia ooperifestival 2018 (6.-17. juuni). Läti Rahvusooperi- ja balleti hoone on Riia linna üks sümboleid, milles sündiv kunst on kuulus kõikjal maailmas. Vabariigi sajanda sünnipäeva tähistamiseks on pühendatud üks festivalinädal kaasaegsele Läti ooperile, teine toob lavale uue hooaja etendused. Festival lõpeb galakontserdiga.

· Läti laulu- ja tantsupidu (30. juuni – 8. juuli). Läti esimene laulupidu toimus teatavasti viis aastat varem kui Eestis ning sellest on tänaseks kujunenud suurejooneline nädal aega kestav festival. Juubeliaasta tippsündmuseks kujundatud laulu- ja tantsupidu toob Riiasse kokku ligi 40 000 osalejat, kes astuvad üles 54 erineva sündmuse raames.

· Riia Linnafestival (17.-19. august). Riia linna aiad, pargid ja kanalid saavad üheks nädalavahetuseks eriliseks kontserdipaigaks ning toimub hulgaliselt spordi- ja toidurüritusi. Muu hulgas avatakse moodsas Spīķeri kvartalis Läti suurim vabaõhurestoran, kus toimetavad ühiselt Riia parimad restoranid.

· Valge Öö festival (8. september). Lisaks Brüsselile, Madriidile, Pariisile ja Roomale toimub Euroopa Valge Öö aktsioon ka Riias. Sel erilisel õhtul ühinevad linnatänavatel kunst, muusika, teater, tsirkus, tants, filosoofia, antropoloogia ja kulinaaria maagiliseks koosluseks, mis räägivad selle erilise linna kohta põneva loo moodsa kunsti võtmes.

· Läti 100 pidustused, mis kulmineeruvad 18. novembril. Läti juubeliaasta programm on jaotunud tervelt neljale aastale ning see kätkeb endas üle 800 sündmuse. Pidustuste tipphetk saabub Läti Vabariigi aastapäeval 18. novembril, mil muudab traditsiooniline “Staro Riga” festival  linna massiivseks värvi- ja valgusmängu lõuendiks.

LOE KA:Riia vanalinnas avati väga šikk ja üllatavalt soodne butiikhotell

Riia kandideerib ka mainekale Euroopa parima turismisihtkoha tiitlile. 8. veebruarini veebilehel www.europeanbestdestinations.com või lühilingil vote.ebdest.in toimuval hääletusel saab igaüks anda oma hääle kord nädalas.

Lisaks Riiale leiab nominentide seast veel 19 Euroopa linna: Wroclaw, Lissabon, Viin, London, Ateena, Milano, Praha, Budapest, Pariis, Bilbao, Amsterdam, Kotor, Edinburgh, Hvari saar, Berliin, Barcelona, Brüssel, Colmar ja Bohinj.

Ükski Eesti linn sel aastal parimate turismisihtkohtade nominentide sekka ei jõudnud.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.