Viis parimat kohta, kuhu sõita Tallinnast sügisesele linnapuhkusele

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Bordeaux. Foto: Vida Press

5. Göteborg, sest lapsed lendavad tasuta
Mõne päeva eest Nordica sihtkohtade hulka lisanudnud Tallinna-Göteborgi marsruut teeb Rootsi suuruselt teise linna lendamise väga mugavaks. Lennud toimuvad aastaringselt kuus korda nädalas ning sügisel reisimiseks leiab veel lende hinnaga 80,23 eurot (üks suund).

Kuna Nordical on käimas kampaania, mis lubab alla 11-aastastel lastel koos vanemaga reisides tasuta lennata, on see suurepärane valik kogu perega nädalalõpu veetmiseks (laste piletile lisanduvad lennujaamamaksud Tallinnast 7.99 € ja Göteborgist 14.99 €.).

Göteborg on rootslastaste endi lemmiklinn, vabam ja muretum pealinnast. Läbi linna kulgev Göta jõgi ja selle juurde kuuluv kanalivõrgustik läbib enamiku linna huvitavatest kohtadest, on paadisõit kõige mõnusam viis mööda linna kulgemiseks.

Perega reisijate seas on populaarsed Lisebergi lõbustuspark ja Skandinaavia suurim teaduskeskus Universeum.

Göteborgi kalaturg. Foto: Scanpix

4. Peterburi, sest see on lähim metropol
Tallinn ja Peterburi pole kunagi varem olnud nii hästi ühendatud kui praegu. Lisaks loendamatutele bussiliinidele alustasid mais Tallinnast Peterburisse lendamist nii Nordica kui Venemaa suurim siselendude lennufirma Rusline.

Lisaks kuulsatele katedraalidele, muuseumitele ja öötaevasse kerkivatele sildadele on Peterburi tõeliselt hipsterlik paik, kus vanades tehastes asuvad loomelinnakud ning trendikaid söögi- ja peokohti on igale maitsele. Ning legend, et rulba on nõrk ja Venemaal kõik uskumatult odav, peab ikka veel paika.

Peterburi. Foto: Vida Press

3. Odessa, sest suvi alles kestab
Juba ainuüksi Odessa nimi toob silme ette linna erilise õhustiku, mille loovad tema asukoht ja linnaelanike ainulaadne mitmekesisus. Musta mere üks pärlitest on osale nostalgiline, osale eksootiline sihtkoht, kuhu ka Nordica lendude lõppedes airBalticuga väga mugavalt kohale saab.

Vähetähtis pole ka see, et Ukraina on Euroopas üks odavamaid ja parima hinna-kvaliteedi suhtega riike puhkamiseks.

Odessa. Foto: Vida Press

2. Itaalia Kultuuripealinn 2017 Pistoia, Milanost kahe tunni tee
Firenze lähistel asuvat Pistoiat kutsutakse sageli ka hellitavalt Väikeseks Firenzeks, kuivõrd selle kunsti- ja arhitektuurihulk ei jää kuulsale Firenzele alla – sel aastal aga isegi ilmselt ületab seda.

Sellelegi vaatamata on sellesse kaunisse Toscana linna jõudnud vaid murdosa neist, kes Firenzet külastanud. Kuid see kõik on muutumas, sest sel aastal on just Pistoia Itaalia kultuuripealinn.

Programm saab sügise lähenedes – Itaalias valitsevad ikka veel suvised ilmsad –  ainult hoogu juurde, samal ajal kui hotellihinnad hakkavad langema talvise taseme poole.

Pistoia. Foto: Vida Press

1. Bordeaux, sest Pariisist viib rong kohale kahe tunniga
Jõeäärne elegants, neoklassikaline suursugusus ja arvatavasti maailma parimad veinid.

Bordeaux’d kutsuti Uninuvaks kaunitariks, aga uus rongiliin, mis lühendas teekonda Pariisist kõigest kahe tunnini, on selle kauni linna unest üles raputanud. Ja Pariisi ning Tallinna vahel on jätkuvalt suurepärane lennuühendus.

Bordeaux’ on Prantsusmaa kõige suurem veinitootmispiirkond. Seal on umbes 9000 veinimõisa ja -tootjat, mis valmistavad nii maailma kõige ekslusiivsemaid kui ka selliseid veine, mida saab igapäevaselt nautida.

Päikeseloojangud on imelised, samuti nagu autosõit mööda väikeseid külateid. Tänavanurkadel on terrassid prantsaslikult väikeste lauakestega, kus istuvad valgetes rõivastes daamid ning joovad valget veini ning aeg-ajalt tuuakse suurtel kandikutel jääkuhila peal imevärsked äsja püütud austreid.

Loomulikult on selle puhkuse kohustuslik osa kohalikus kohvikus värskete ekleeride ja makroonide maiustamine.

Bordeaux. Foto: Vida Press

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.