Uudis

Viis halba poodlemiskommet, millest peaks kiiremas korras vabanema

Amazon

Kellele ei meeldiks poodlemine ja uute kaunite riideesemete ning efektsete akessuaaride lisamine oma garderoobi? Vahel on lõpptulemuseks aga rahulolu asemel kahetsus.

Selleks, et vältida ostmast kokku esemeid, mida sa kunagi kapist välja ei võta või kannad vaid korra, tõime välja mõned näpunäited, mis kindlustavad, et edaspidi oled ostudega rohkem rahul. Loomulikult säästad nii ka raha.

Jalanõude mitte proovimine

Miski ei valmista rohkem pettumust, kui avastad, et uued kingad hõõruvad ja annavad sulle mugavustunde asemel hoopis villid. Et seda vältida, võta kaupluses aega ja kõnni nendes mitu minutit ringi. Sama kehtib ka veebist tellimise puhul: enne, kui otsustad jalatsites tänavale minna, kanna neid kodus.

Impulsiivost

Väldi poodlemist, kui sul on paha tuju või kui õhtul pärast paari klaasi veini tundub, et nüüd oleks hea mõte endale midagi veebipoest tellida. Enamasti lõppeb see sellega, et ostad kokku asju, mida tegelikult ei vaja ega ka taha, kui see “tunne” on möödas.

Trendikate asjade ostlemine

Kui oled otsimas endale head teksapaari või sooja kampsunit, siis ära lase ennast trendiesemetel ära võluda. Need näevad küll vahvad ja ägedad välja, aga praktilised asjad loovad garderoobibaasi ja on aegumatud. Ehk teisisõnu saad neid veel pikalt kanda.

Ostad asju, mis sulle meeldivad, aga ei armasta

Ära poodle poodlemise pärast. Kuluta oma (raskesti) teenitud raha asjade peale, mida jumaldad ja tead, et kannad korduvalt. Eriti hoolikalt pea seda meeles allahindluste ajal, et sa ei ostaks kokku asju ainult sellepärast, et need olid “nii odavad”.

Kallite asjade kiire ostmine

Kui sul on soov investeerida ühte luksuskaupa, näiteks disainerkotti, siis võta selle jaoks aega vähemalt kuu või rohkem. Kalkuleeri hoolikalt, kas see hinna ja kvaliteedi suhe on piisavalt hea. Samuti pea aru, kas saaksid seda kanda aastaid või aastakümneid.

LOE KA: Kuus olulist asja, mida peaksid teadma enne kalli disainerkoti ostmist

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.