Uudis

Värske disain EKAst: aksessuaarikursus Tanel Veenre ja Helene Vetiku juhendusel avab taas näituse

KÄEATLAS on ühtlasi nii väike aksessuaaride entsüklopeedia, esteetilisi ja personaalseid maastikke kaardistav atlas kui ka võimalus ennustada autorite käejoontelt nende tulevikku disainimaastikul. Läbi eksperimenteerimise ja osava kätetöö ühendatakse punktid uuteks esilekerkivateks mustriteks. Ehetest koduaksessuaarideni, praktilisest kontseptuaalseni: esitlusele tulevad stiilsed ja mängulised väikeseeriad põnevate tehniliste lahendustega. Tooteid on võimalik kohapeal osta ning väike valik nende hulgast jääb TALI müügilettidele ka pärast näituse lõppu.

Ideed on valmistoodeteks kujunenud Tanel Veenre ja Helene Vetiku juhendusel kevadise aksessuaarikursuse raames. 15 disaineri hulgas on Eesti Kunstiakadeemia Disainiteaduskonna erinevate erialade magistrandid – ehte- ja moekunst, naha- ja klaasikunst, keraamika ja tootedisain –, sealhulgas ka rahvusvahelise taustaga tudengeid. Vastavalt erialadele võib oodata ka mitmekesist materjalivalikut. Samasisuline kursus, kus lähteüleandeks luua aksessuaaride väikeseeria, leiab aset juba kolmandat korda. Teist aastat järjest toimub projekt koostöös Tali disainipoega. Läbi aastate on nõu ja jõuga aidanud ka külalisjuhendajad Dan Mikkin, Reet Aus, Karl Annus, Karl Saluveer jt.

Disainerid:
Mirjam Aimla, Erinn M. Cox (USA), Kairi Katmann, Liis Kippar, Liisa Kivimäe, Pille Küngas, Sigrid Luitsalu, Kateriin Rikken, Silvia-Sigrid Sillaots, Jan-Christopher Soovik, Hansel Tai (Hiina), Epp Marta Tarvis, Oksana Teder, Hanna-Maria Vanaküla, Linda Viikant

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.