Valmistud allahindlusteks? Viis olulist küsimust, mida esitada endale enne ostu sooritamist

Foto: Unsplash

Ettevaatust, allahindlused! Enne, kui kukud kõike kokku ostma (palk tuli ju üle!), viska pilk peale Harper’s Bazaari koostatud küsimustele, millest poodlemisel lähtuda.

Kas sulle ka tegelikult meeldib see bränd?

Isegi kui sa pole n-ö brändi-inimene, on sul kindlasti kujunenud välja lemmikpoed, kust leiad alati midagi sobilikku. Jää neile truuks. Ära ole hullumeelne ja osta kokku tooteid brändidelt, mis on jätnud sind enne ükskõikseks. Nii on suurem tõenäosus, et kannad eset veel tükk aega.

Enne poodlemist uuri oma garderoobi. Mida on sul tegelikult vaja?Foto: Unsplash

Sobib see su teiste rõivastega?

Noh, vähemalt kolme esemega su garderoobist. Ära kaota poodeldes pead ja hangi vaid selliseid esemeid, mille kandmiseks ei pea ostma juurde mitu uut asja.

Kas sul on sarnane ese juba olemas?

Mis parata, tihtipeale kipume osta samasuguseid asju. Nii võib juhtuda, et kappi uurides vaatavad sealt otsa äravahetemiseni sarnased esemed – ütleme, et sul on seitse ruudulist pintsakut, paraku pole sa suutnud aga siiani osta endale üht hästi istuvat teksapaari. Nüüd on selleks viimane aeg.

Enne poodi suundumist vaata oma garderoob kriitilise pilguga üle ja jäta meelde, mida sul ka tegelikult vaja läheks. Kauplusesse jõudes keskendu selle leidmisele.

Jäta meelde: soodne hind ei muuda toodet veel suurepäraseks.Foto: Unsplash

Kas see istub sulle ka päriselt?

See, et kõik Instagramistaarid kannavad kindlat eset, ei tähenda kohe, et peaksid endale sarnase hankima. Enne, kui liigud otsutavalt kassa suunas, uuri end pikalt peeglist. Kuidas sa end rõivaesemes tunned? Kas see istub ideaalselt või kisub kuskilt? Või on see veidi lai ja samas natuke pikk, seega peaksid minema õmbleja juurde?

Säästa oma aega ja raha, hangi endale ese, milles tunned end sekundiga suurepäraselt.

Kas sa ostaksid selle ka täishinnaga?

Kui ei, siis jäta toode poodi. Nii lihtne ongi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.