Uudis

Vaata, millised Eesti kuulsused reklaamivad Nymfi väestatud kleite

Nymfi kollektsioon "Muusa". Vasakult Loore Martma, Anna Põldvee ja Jekaterina Novosjolova. Foto: Terje Atonen

Nymfi värskest kollektsioonist leiab 40 kleiti. Selle looja ja disainer Triin Kärblase sõnutsi pole tegemist pelgalt rõivastega, vaid esemetega, mis toetavad kandjat ükskõik millises olukorras, muutudes nõnda väekleitideks.

Värske kollektsiooni modellidena astuvad teiste seas üles luuletaja Elina Naan, näitlejad Jekaterina Novosjolova, Loore Martma ja Ingrid Margus, lauljad Teele Viira ja Anna Põldvee, muusika Lea Dali Lion ning joogaõpetaja Kaidi Laur.

Mitu eset leiab värskest kollektsioonist? Millest see koosneb?
Nymfi “Muusa” kollektsioon koosneb 40 erineva karakteriga unikaalsest kleidist. Ja kui muidu kannavad Nymfi kleidid enamasti ühesõnalisi nimesid, mis räägivad edasi konkreetse kollektsiooni lugu, siis seekord oli tugev tunne, et lugu peaks rulluma lahti hoopis teisiti. Ehk siis jäädvustasin kollektsiooni kümne mind väga kõnetanud ja puudutanud Eesti naise seljas. Vahetult enne, kui muusa astus kleidiga kaamera ette, valis ta kleidile ka naiste väega seotud sõnumi.

Kellele on see mõeldud?
Kollektsioonid ei ole mõeldud. Need sünnivad. Ja see, kellele need sünnivad, saab tihtipeale selgeks alles siis, kui kollektsioon on täiesti valmis. “Muusa” sündis inspireerivale Naisele. Naiselikule naisele. Naisele, kelles on piisavalt elutarkust ja sügavust. Kelle ilu ei ole pelgalt väline, vaid kelle sisemine ilu pulbitseb ja kiirgab välja nii, et see puudutab ka teisi. Naisele, kes julgeb olla tema ise, aktsepteerides ennast täpselt sellisena, nagu ta on. Naisele, kes kõnnib uhkelt oma südamerada. Naisele, kes sütitab ja magnetiseerib. Ja ka naisele, kes on valmis taasavastama oma väge.

Millises suuruses võib su riideid soetada?
Kõik Nymfi kleidid on ainueksemplarid ja üritame pidevalt olla sammukese ees ehk juba ette tunnetada, millise figuuri või karakteriga Naine võiks konkreetse kleidi sisse sulanduda. Vahel aga juhtub, et tuleb üllatusi ja kleiti on vaja siiski kliendi järgi kohendada.

Ja järjest rohkem satub meie stuudiosse ka lopsakamate vormidega naisi, kes on tihtipeale kurvalt kleidita lahkunud. Seekord oleme aga välja töötanud just selliseid lõikeid, mis ei ole nii suurusnumbri- ja figuuritundlikud, vaid üks ja sama sama kleit istub hästi nii suurustel 36 kui 40. Üllatus-üllatus, seekordses kollektsioonis on ka päris mitu kleiti, mis lausa paitavad beebiootel Naiste figuuri ja mida ka topeltväekas muusa Teele Viira ideaalselt tõestas.

Kust võib su loomingut leida? Millisesse hinnaklaasi jäävad tooted? 
Kuna Nymfi kleitide ümber on tekkinud selle 11 tegutsemisaastaga üsna müstiline ja muinasjutuline maailm ning mulle on ülitähtis ka personaalne lähenemine ja üks ühele kliendi tunnetus, siis olen siiani oma kleite müünud vaid nende sünnikodus Nymf Moestuudios. Samuti aeg-ajalt pop-up-butiikidena erinevatel messidel, mis annab võimaluse ehitada see muinasjutumaailm miniatuurselt üles. Ka on enamik saadaval olevaid ainueksemplare üleval meie veebibutiigis.

Tihtipeale tekib see esimene armumine või müstiline äratundmine juba esimesest silmapilgust fotole. Kuid ma alati toonitan – üks asi on kleit mannekeeni seljas, teine päriselus nähtuna riidepuul, aga hoopis kolmas asi, kui päris õige naine saab päris õige kleidiga päriselus kokku ja tekib heas mõttes plahvatus. Ehk siis ma väga soovitan ise meile stuudiosse kohale tulla, kleite selga proovida ja vaadata, kas tekib tunne või ei.

Hinnaklassilt jäävad Nymfi kleidid küll keskmisest veidi kõrgemaks, kuid nad on ka oma olemuselt palju rohkemat kui lihtsalt kleidid, pigem kleidid, mis tõstavad, lennutavad ja väestavad. Pooldan ka ideed omada ja tarbida pigem vähem, aga ainult tähendusega, erilisi ja kvaliteetseid asju. Kui investeerida kleiti, mis väga kõnetab ja puudutab, mis toetab oma kandjat ükskõik mis hetkes või olukorras ning leiab heas mõttes aktiivset tarbimist, olles salamisi ka igapäevaseks väekleidiks, siis ma usun, et pigem on see tänuväärne investeering iseenda Naiseks olemisse.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.