Uus söödavate puuviljakimpude trend tõrjub klassikalise lilleseade kõrvale

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Foto: Vida Press

Paar aastat tagasi Eestisse jõudnud trend valmistada kimpe lillede asemel puuviljadest ja köögiviljadest, on sel kevadel eriti populaarseks muutunud.
Tallinnas on hetkel söödavate lillekimpude meistreid veel võimalik ühe käe sõrmedel kokku lugeda, kuid neid, kes ennast selleks koolitavad, on mitmeid. Kimpude populaarsus pole üllatus – kellele ei meeldiks lähenemine lillekimbule, mis on meeldejääv, värske, stiilne ja selle kõige juures veel ka maitsev?

“Kogu see puuviljadisain sai alguse Venemaal 2014. aastal,” tutvustav üks Tallinnas töötavatest meistritest Julia Litvinovits uue trendi levikut siia. “Selle rejajaks võib nimetada Anna Nazarovat oma ettevõttega Ohorosho. Nad on tugevad moesuuna näitajad sellel alal ja viivad läbi online-koolitusi, ka mina käisin tema juures õppimas.”

 

Julia Litvinovitsi firma Complementum from Juuli lühikese tegutsemise ajal jooksul leidnud juba oma püsikliendid ja on ka ette tulnud palju meeldejäävaid töid.
Kõige toredam juhtum on Julial olnud ühe välktellimusega. Kimpude ettetellimise aeg on tavaliselt kaks päeva, sest kimpu on vaja parimaid puuvilju ning neid tellivad meistrid ka hulgiladudest, kuid tihti käivad turult oma käega välja valmas. “Ühel hommikul kell üheksa telliti maasikakimp ja sooviti seda lõunaks kätte saada. Loomulikult algaja ärinaisena ma mõistsin, et peab näitama paindlikkust ja suutma täita tellimuse,” meenutas Julia. “Kolme tunni pärast olid kõik komponendid õnnelikult leitud ja kimp valmis, ning sellest kliendist on saanud väga usin püsiklient.”
Peale seda sai Julia endale ka hüüdnime – puuviljahaldjas.

Julia Litvinovitsi valmistatud kimp, nagu enamus puuviljakimpe,  tuleb üle anda väga värskelt. Foto: Tatjana Rukovitsõna

Ehkki materjali leidmine võib olenevalt aastaajast ja kliendi soovist olla keeruline, et ole kimbu enda valmistamine kellelegi ülejõu käiv: lisaks puuviljadele on vaja šašlõkivardaid, kleeplinti ja mõistagi head fantaasiat.

Julia on oma firma töös märganud, et kimbud meeldivad nii meestele kui naistele, aga tellijatena on nad totaalselt erinevad. “Naised planeerivad tellivad varakult ja rahulikult saavad oma tellimuse kokkulepitud ajaks kätte. Mehed on emotsionaalsed ostjad – tuli, nägi, võitis!”
Oma kimbu saavad kõik, ent spontaansed soovid ja välktellimused on lihtsalt kallimad.

Julia on ka nende meistrite hulgas, kes ka juba ise on läbi viinud koolitusi algajatele. “Süvendatud koolituse edasijõudnutele, plaanin teha sügisel,” lubas ta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.