Uudis

Uuringute järgi on vaja koju ainult üheksat asja, et võiksid end õnnelikuna tunda

Foto: Vida Press

Lihtsalt sellest, et sisustad endale stiilse ja isikupärase kodu ei piisa, et elu seal oleks õnnelik, kirjutab Town and Country.

Teadusuuringud ütlevad, et kalli diivani ja valgustite asemel tasub investeerida hoopis värvidesse, lõhnadesse ja aksessuaaridesse, et keskkond teeks inimese õnnelikuks.

1. Rohelised või kollased seinad

Kogu värvipaletist on just need kaks värvi kõige tugevamat õnnetunnet tekitavad, selgub Amsterdamis asuva Vrije ülikooli tehtud uuringust. Need on julged ja jõulised värvid ning kõigi seinte ülevärvimise asemel tasuks piiruda paariga.

Foto: Vida Press

2. Värsked lilled vaasis
Võiks ju arvata, et pole midagi kurvemat surnud lillede äraviskamisest, ent uuringud näitavad, et lillede nägemine vaasis tekitab õnnetunnet ja eluga rahulolu. Nii et muuda käik lillepoodi või turule iganädalaseks rutiiniks!

Foto: Vida Press

3. Sentimentaalsed fotod
Me kindlasti ei arva, et peaksid kaasaegse kunsti asemel seinal suurelt eksponeerima oma pulmapilti või mõnda eriti romantilist hetke päikeseloojangul. Ent mõni väike armas foto garderoobi peegli küljes, öökapil või veinikülmiku uksel teeb nii meie kui Portsmouthi ülikooli teadlaste arvates ainult head.

Foto: Vida Press

4. Vaniljelõhnalised küünlad
Aroomiküünalde maailm on imeline ja enamus neist tekitab mõnusa puhkepäeva tunde. Kõige õnnelikumaks muudab aga vaniljelõhn.

5. Päevik
Tuleb välja, et päeviku pidamine on väga teraapiline ja parandab meeleolu sama palju kui treening. Õnnelikuks ei tee mitte niivõrd igapäevane kirjutamine, aga varasemate postituste lugemine. Isegi väga lühikesed, lause või kahe pikkused sissekanded suurendavad õnnetunnet, kui neid mõni aeg hiljem lugeda.

6. Karvased sõbrad
Kass ja koer teevad inimese ühteviisi õnnelikuks, kinnitab ajakirjas Journal of Personality and Social Psychology avaldatud uuring.

Foto: Vida Press

7. Lillelõhnad
Ruumides, kus värskeid lilli vaasi panna või aroomiküünlaid põletada ei saa, teeb sama töö ära lillelõhnaline õhuvärskendaja.

8. Hommikul voodi tegemine
Igal hommikul oma voodi korrastamine on suurepärane rutiin, mis aitab päeva õigesti alustada. 71 protsenti inimesi, kes teevad hommikul voodi ära, peavad ennast õnnelikuks. Samas 62 protsenti nendest, kes jätavad voodisse maha segaduse, peavad end pigem õnnetuks.

9. Vähem on rohkem
Mida rohkem asju Sul on, seda kiiremini tekib segadus – või vähemalt näiv segadus – ja enamus inimesi tunneb end keset kaost pigem õnnetu kui õnnelikuna. Seega ära kuhja oma kodu üle mööbli ja aksessuaaridega.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.