Uudis

Uudisteankur Keili Sükijainenil on uudiseid: valmis tema esimene moekollektsioon

Kuidas kirjeldaksid seda naist, kes sul oli silme ees seda kollektsiooni luues?
Tüüpiline tänapäeva multitasker, kes üritab võtta 24 tunnist nii palju kui võimalik. Naine suure algustähega, kes mõistab head nalja, kuid teab, millisteks maailmamuutvateks tegudeks ta on valmis. Kiirest suurlinna elutempost haaratud tegija, kes tahab oma päeva veeta mugavalt ketsides, kuid näha samal ajal trendikas välja. Tema hommikul valitud riietus sobib suurepäraselt ka õhtusele peole.

Kollektsioon on väga isikupärane ja samas ka tallinndollsilik – kas sul olid ees mõned väärtused või n-ö stiiliraamat, millest pidid lähtuma?
Mingit stiiliraamatut mulle küll ette ei antud. Ma arvan, et see tallinndollsilik joon tuli eestkätt sellest, et ka mina ise olen olnud nende disaini suur austaja juba väga noorest tüdrukust peale. Tallinn Dollsi loomingust leidub seda, mis on hästi minulik – tütarlapselik stiil väikese vimkaga.

Kas said realiseerida kõik oma unistused või jäi midagi ka edasiste kollektsioonide jaoks?
Minust ikkagi moeloojat ei saa, tegemist oli ühe vahva koostööga, mis kasvas oluliselt suuremaks, kui me arvasime. Mõned head ideed jäid siiski varna, ühed mõnusad karvased kasukad näiteks, sest kangad lihtsalt ei jõundnud õige ajal kohale. Aga ma usun, et küll Mari Martin ja Tallinn Dolls panevad need varsti müüki.

Kuidas tööprotsess välja nägi? Kas joonistasid kollektsiooni paberile või pidasite pikki loomingulisi koosolekuid? Kui suure tiimiga töötasid selle kallal?
Meie “suur” loominguline tiim oli tegelikult vaid mina ja Tallinn Dollsi juht Mari Martin. Kui Mari mulle pakkumise tegi, jäi mul enne meie esimest kohtumist paar nädalat aega mõtlemiseks ja ideede kogumiseks.

Ma teadsin mingeid tooteid juba kohe, kuid kogusin inspiratsiooni just värvide ja kangaste osas. Ühelt poolt tahtsin, et kollektsioonis leiduks toonidest ka minu sügise lemmikut oliivirohelist, kuid selleks, et anda veidi TV3 nägu juurde, valisime selle kõrvale veel purpurpunakas-lillaka.

Öösinine on olnud mu lemmik läbi aegade ning kui juba eestlasele kollektsiooni teha, siis ei saa ikkagi üle ja ümber ka hallist ning mustast. Ma ei julgenud oma joonistusi Marile näidata, aga kogusin kokku mood boardi sobilikud lõiked ja selgitasin talle, kuidas asjad võiksid välja näha.

Järgmistel koosolekutel me juba vaatasime esimesi kangaid ning lõikeid, sealt läksi asi lihtsamini. Seelikud lasime pikemaks teha, särgid lihtsamaks, kleitidele lisasime taskud. See kõik oli minu jaoks tohutult inspireeriv ja lõbus!

Kleitidel on väga vaimukad sloganid. Kes on nende autor?
Need kõik on minu välja mõeldud. Me tahtsime teha mõnele kleidile slogani, kuna see on Tallinn Dollsi uusim idee. Vahvad sõnamängud töötavad alati ja nii lasin ka ma oma mõtte lendu ning korjasin üles just teleteemalised sõnapaarid.

“Miss Uudist” oli kõige esimene, mis mulle pähe tuli ja kohe meeldis. Minult kui uudistetegijalt ju küsitakse kogu aeg: “Noh, mis uudist?” Seega ongi minust aastate jooksul omamoodi Miss Uudis välja kujunenud.


 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.