Uudis

Ülipopulaarse kosmeetikabrändi esindaja: “Eestlased oskavad end paremini meikida kui lätlased”

Foto: Insta Modris

Piinlik, ma tean, kuid vaatamata sellele on kerge leida Modrisega ühist keelt, sest märksõnad jaanipäev ja Positivus ühendavad ka kõige võõramad inimesed. Kes seda enam mäletab, kuidas teemad üldse selleni jõudsid, kuid klatšida sai ka teisel pool lahte elavaid naabreid, sest Modris puutub nendega Tallinnas käies isegi vast rohkem kokku kui väljaspool pealinna elav eestlane.

Siiakanti satub ta tööasjus üsna tihti ja on seega kursis peaaegu kõigega, mis on meie linnal pakkuda. Modrise lemmikuteks on Manna La Roosa, Telliskivis paiknev F-hoone ja üllatus-üllatus – meie vanalinn. Tema sõnul on Riia oma muidugi ka armas, kuid sellega on ta lihtsalt juba harjunud.

?‍♀️T W I N S I E S !?‍♀️

A post shared by M O D R I S Z A K I S (@instamodris) on

Eestlasi peab ta supervaikseteks ja häbelikeks. “Kui korralada Kaubamajas meigipidusid, siis hoiduvad nad ruumi kõige tagumistesse nurkadesse ja hoiavad pigem distantsi. Pean neid lausa lähemale meelitama. Tõesti väga rahulikud ja tasakaalukad,” kirjeldab Modris.

Muide, Modris ei teadnud veel mõnda aega tagasi ilumaailmast midagi, sest ta on hoopis lõpetanud majanduse ja  kultuurikorralduse erialal. Kuid ülikooli kõrvalt töötas ta Riia Stockmannis näohooldusbrändi Kiehl’s konsultandina, kus ta jäi ilmselgelt avatud suhtlemise ja julge peale hakkamisega silma.

Modris meenutab, et ta oli ikka üsna suures hämmingus, kui talle Urban Decay’s tööd pakuti. “Küsisin neilt, et kas te ikka teate, et ma ei jaga meikimisest midagi? Veel vähem kellegi teise jumestamisest ja koolitamisest.” Sellest hoolimata otsustas ta väljakutse vastu võtta ja teadis, et aasta hiljem ainult naerab selle kõige peale.

Ja täpselt nii ongi läinud. Selle kõige juures on ta kõigest 24-aastane. Modris ise arvab, et tema amet näib kõrvalvaatajatele lihtne ja glamuurne. “Sõbrad ütlevad ikka, et mis sul rasket, ajad tüdrukutega juttu ja mängid värvidega. Kuid tegelikult on see raske töö.”

Mehed on tema arvates ilumaailmas vägagi tõsiselt võetavad. “Kui mees midagi kliendile soovitab, siis naine usub seda palju rohkem,” põhjendab Modris.

Eesti naistele soovitab ta mitte karta uute toodete ja stiilide katsetamist. “Muuda enda harjumusi ja proovi teisi värve. Lisa näiteks õhtujumestusse kas või natukene litreid. Pole vahet, kui vana sa oled, kuid ära karda sära. Kui sul on hea nahk, siis ära kasuta liiga palju jumestuskreemi: sul ei ole seda vaja.”

Samas kiidab ta Eesti naisi ja ütleb: “Eestlased oskavad end paremini meikida kui lätlased. Olete ka oluliselt rohkem kursis ilumaailma trendide ja uute toodetega.”

Uue aasta trendihoiatuseks toob Modris, et moes on ühevärvilised toonid ja kõik läikiv. “Hakatakse rohkem eksperimenteerima, sest jumestus on pigem eneseväljenduse vorm ja kui sa tahad kanda sooje ning külmasid värve koos, siis palun lase käia. Peaasi, et sa ennast hästi tunned.”

 

 

 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.