Uudis

Mood.ee jaanuari kõige loetum lugu | Üle 25 kilo kaotanud Egle võib süüa kõike: “Minu probleemiks on, et saadan ühel hetkel kõik kukele ja tarbin kaloreid üle lubatud normi”

Foto: erakogu

Praegu populaarse Facebooki grupi “Süües saledaks” üheks adiministaatoriks olev Egle ei oleks neli aastat tagasi uskunud, et ta kunagi sellise eluviisini jõuab. “Kui ma olin paks, siis ei roninud peaaegu üldse kaalu peale, sest ei pidanud oma suurust mingisuguseks probleemiks. Suutsin teha täpselt samu asju, mida minust peenikesemad inimesed.”

Kaal ei olnud probleemiks

Egle hakkas kosuma vaikselt kümne aasta eest, sest tema menüüst puudusid köögiviljad, küll aga leidus seal suurel hulgal poolfabrikaate. Loomulikult olid ka toidukogused suured. Kui Egle jäi 21-aastasena lapseootele, kaalus ta 105 kilo. “Mul ei lisandunud rasedusega peaaegu midagi. Kui siis, ainult viis-kuus kilo, mis on küllaltki tavaline. Mul lihtsalt ei olnud midagi juurde võtta, sest olin juba nii paks.”

Egle enne kaalulangetamist Foto: erakogu

Kuid sellest hoolimata ei näinud Egle olukorras mingit probleemi, sest lapse sündides suutis ta olla täpselt sama aktiivne kui kõik teised emad. “Mul ei ole mingit raskust temaga mängida, joosta ja kõndida.”

Põgenes jõusaali

Egle muutis oma eluviisi alles siis, kui tema pooleteiseaastane laps suri. “Sa oled kogu see aeg olnud ema ja sinu päeva täitis keegi teine. Kui sul ühel hetkel enam seda ei ole, siis tekib küsimus: mida teha?”

Võiks arvata, et Egle lukustas end tuppa, kuid ta leidis teise mooduse kaotusest üle saamiseks. “Ma ei ole selline inimene, kes läheb nurka ja tõmbab teki üle pea. Minu väljundiks saigi kaalulangetamine ja trenn.”

Nii läks Egle jõusaali ja oli seal kuni uste sulgemiseni, sest ta vältis koju minekut. “Päris alguses oli see mingil määral enese tapmine, kuid ma pidin lapse surma üksi üle elama.“

Esimese aasta jooksul võttis Egle iseseisvalt alla umbes kaheksa kilo. “Söömist ma nii väga ei kontrollinud. Kuigi isegi tellisin ühe tuttava käest toitumiskava ja hakkasin seda jälgima. Tagasi mõeldes olin ikka täitsa loll, sest ma ei saanud üldse aru, miks pidin midagi tarbima.”

Kõike süües kaalust alla

Kuid aasta pärast suurt hoopi kohtus Egle juhuse tahtel toitumisnõustaja ja Facebooki grupi “Süües saledaks” looja Signessa Kalmusega, kellega hakkas koos trenni tegema ja põhjalikult jälgima, mida menüüsse lisada. “Terve aasta olin selline vinguv kaalulangetaja. Kõik asjad seadsin kahtluse alla, et miks ma midagi tegema pean. Kuid tänu Signessa õpetustele suutsin muuta ennast ja olen haritud kogu eluks.”

Egle nüüd Foto: erakogu

Kõhklustest hoolimata kaotas Egle enamiku ülekilodest ühe aastaga, kaaludes selle tulemusel natuke alla 80 kilo. “Kuid see ei ole kunagi kõik, sest päris “töö” algab siis, kui on vaja hakata saavutatud tulemust hoidma.” Egle sõnutsi on ta küll viimase kolme aastaga n-ö juurde võtnud, kuid tänu sellele, et rasv on asendunud lihastega, mis on teadupärast raskemad. “Peegelpilt on tunduvalt parem!”

Natuke on selles süüdi ka erinevad stressi tekitavad tegurid ja armastus soolase vastu. “Saan süüa ükskõik mida, kuid minu ainsaks probleemiks on see, et saadan ühel hetkel kõik kukele ja tarbin kaloreid üle lubatud normi.”

Muide, tema telefon on täis pilte kõigist söögikordadest, et hoida endal silma peal ja jagada neid ka teistega. Peale selle teeb ta ka neli korda nädalas trenni. Võtkem eeskujuks!

 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.