Uudis

Üheksa reisi, mille aluseks on üheksa kõigi aegade parimat filmi

Foto: Vida Press

Valgus, kaamera, pardakaart!

Travel+Leisure toimetus valis fimiarvustuste portaali Rotten Tomatoes alusel välja 40 kõige aegade parimat linateost. Tutvustame neist omakorda üheksat, mis võiksid järgmist puhkusereisi inspireerida.

Need filmid aitavad fännidel läbi elada filmiajaloo kõige suuremaid hetki ja kujutleda end näiteks New Yorgis Little Italy’s seistes filmi “Ristiisa” sündmuste keskele, samurai juurde Jaapanisse või elada isegi läbi hitchcokilikke hetki San Franciscos.

“La La Land” — Los Angeles

Kogu film on justkui peadpööritava kiirusega tuur selles suurlinnas. Nii et isegi kui jääte linna lähedal kiirteel liiklusummikusse kinni, on seegi osa elust nagu filmis!

“Rattavargad”  (“Ladri di biciclette”)— Rooma

“Rattavargaid” peetakse 20. sajandi üheks Itaalia parimaks filmiks. Selle tegevus toimub Teise maailmasõja järgses Roomas, kus isa ja poeg otsivad läbi linna, et leida varastatud ratas ja selle käigus Val Melania tänavatel ja väljakutel seiklevad.

“Ristiisa” (“The Godfather”) — New York City

Kuigi Francis Ford Coppola meistriteos valmis 1970ndatel, leidis ta New Yorgist veel hulga kohti, mis polnud alates 1940ndatest muutunud.  Suur osa Little Italy piirkonnast oli jäänud puutumata ja selles ning seal ümbruses filmimeeskond peamiselt tegutseski.

Foto: Vida Press

“Seitse Samuraid” (“Seven Samurai)” — Jaapan

Akira Kurosawa’s tuntuima filmi tegevus toimus väikeses mägikülas, mida ründasid bandiidi.  Kurosawa filmis Izu poolsaarel, ehkki võteteks ei kasutatud päris küla – filmimeeskond ehitas selle algusest lõpuni ise üles. Selle asukoht oli Fuji-Hakone-Izu Rahvuspargi juures.

“Tuulest viidud” (“Gone with the Wind”) —  Kalifornia

Film, mille tegevus toimub sügaval lõunas, valmis tegelikult Ameerika lääneosas, peamiselt ühes Hollywoodi stuudios.  Siiski filmiti mõned stseenid ka vabas õhus. Grillpidu Twelve Oaksis võeti üles Pasadenas  Busch Gardensi valdustes ning Tara välistseenis filmiti Põhja-Karoliinas Chicos, mis jääb  Sacramentost põhja poole.

“Argo” — Istanbul

Ehkki filmis lahendatatkse pantvangidraamat Iraanis, võttemeeskond siiski sinna ei sõitnud. Võtted toimusid osaliselt Istanbulis Hagia Sofias. Valitsuse tegevust puudutavad filmiti Washingtoni ümbruses.

Foto: Vida Press

“Sunset Boulevard” — Los Angeles
Seda 1950ndate filmi peetakse parimaks, mis on Hollywoodi elust kunagi tehtud. Ja ehkki peategelase elupaigaks olnud villa on tänaseks hävinud, saavad filmifännid ikka veel jalutada Sunset Boulevardi mööda väravani, mis oli filmis selle sissesõiduteel.

“All About Eve” — New York City

Filmitud New Yorgis 1950ndatel, on see maaliline vaade 20. sajandi keskpaiga Manhattanile, eriti selle teatrimaailma kõrgajale.

 

“Mad Max: Fury Road” — Namiibia

Namiibia kõrbed mängisid postapokalüptilist Austraalias selles uuema ajastu ühes populaarseimas filmis. Kuigi võtted pidid tegelikult toimuma Austaalias Broken Hillis, sadas just siis maha ebatavaliselt palju vihma ning kogu loodus lõi õitsema – mis kuidagi ei sobinud apokalüptilise meeleoluga.

Foto: Vida Press

 

 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.