Uudis

Üheksa fotograafi panevad silma vaatama ühiskonna äärealadele

Hetk näituse ülespanekult. Foto: Annika Haas

Üheksa dokumentaalfotograafi töid koondavalt näituselt leiab reageeringuid mitmetele aktuaalsetele seisudele kaasaegses ühiskonnas – “kadunud generatsiooni” teema, alkoholismiprobleem paljudes Eesti peredes, tunnustamata maade olukord maailmas, endise suletud militaarlinna praegune situtsioon põgenemispaigana, rassismiilmingud Soome ühiskonnas kultuuriliselt ja geneetiliselt mitmekesist päritolu naiste näitel jne.

Soome fotoõppejõu ja dokumentaalfoto ajakirja Raw View peatoimetaja Hannamari Shakya sõnul on maailm on üle ujutatud meelelahutusega: “Kogu elu on reality show. Kuid see, mis sünnib ühiskondade äärealadel päriselt, on nähtamatu. Me vajame, et inimesed näeksid, mis toimub ühiskondades tegelikult. Me vajame inimesi, kes jutustaks lugusid, mis suunaksid meid mõtlema ja esitama küsimusi.”

Näitus on ühtlasi ka Hannamari Shakya Eestis läbiviidud aastase meistriklassi kokkuvõttev lõputööde väljapanek. Üheksa erinevat fotograafi toovad vaataja ette üheksa projekti, mis valmisid “aeglase dokumentaalfotograafia” meetodil. See tähendab pikaajalist protsessi, mille käigus visuaalse loo jutustajad keskendusid ühele teemale. Üles astuvad fotokunstnikud: Hannamari Shakya, Annela Samuel, Iris Kivisalu, Liis Mäesalu, Mailiis Ollino, Silvia Pärmann, Keili Tees, Helen Ree, Liis Treimann. Näituse kuraator on kursuse organiseerinud fotokunstnik Annika Haas.

7. aprillil 2018 kl 17.30 kaasneb näituse publikuprogrammi raames Hannamari Shakya avalik loeng “Dokumentaalfotograafia ja selle tänased trendid” tema fotoloo “Hübriidtütar” tagamaadest ja dokumentaalfotograafia sotsiaalühiskondlikust eesmärgist ning kaasaja trendidest (toimumiskoht Dokfoto Keskuse galerii).

Näitus “Silmast silma” jääb avatuks 6. maini 2018. Eesti fotokunsti ajakirja Positiiv kevadnumber tutvustab näitusel esitatud fotoprojektide loomise tagamaid. Toetajad: Eesti Kultuurkapital, Fotobrigaad, Telliskivi Loomelinnak, Taevas Ogilvy, HeyDay Organic Eesti

Töö Hannmari Shakya seeriast “Hübriidtütar”.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.