Uudis

Tuule asutaja Kädi Eelmaa: “Naised näppavad oma kallimalt kõige sagedamini šampooni, seepi, parfüümi ja habemeõli”

Tuule asutajad Kädi Eelmaa ja Kaarel Kala. Foto: Tõnu Tunnel.

Eesti bränd Tuul julgustab ägedaid naisi kasutama oma meeste tooteid. Alguse sai tänaseks Tuul Couples nime kandev kampaania paarist inspireerivast naisest, kes avastasid kallima riiulil ringi vaadates endale sobivad tooteid.

Kädi Eelmaa Tuulest rääkis, et nende tagasiside põhjal “laenavad” naised meeste tooteid tuginedes lõhnaeelistusele – populaarsemad on šampoon, seep, parfüüm, habemeõli. Viimasele leitakse endale sobiv kasutusviis näiteks näoõlina.

Meestele ja naistele mõeldud šampooni erinevus on tegelikult nii pakendis kui sisus. “Kui me räägime sisust, siis naised on harjunud kasutama šampoonile lisaks palsamit. Tuul Lab musta pipra ja kardemoni šampoon sisaldab juba looduslikke niisutajaid: suhkrupeedist valmistatavat betaiini ja nisuproteiini, mis muudavad juuksed pehmemaks ja siidisemaks, mistõttu see toimib justkui palsam,” rääkis Kädi Eelmaa. “See on arvatavasti põhjus, miks see šampoon sobib paljudele naistele.”

Pakendidest rääkides märkis Eelmaa, et Tuule pakend on teadlikult valitud ja kujundatud selliselt, et see kõnetaks ennekõike meest. See aga ei tähenda, et pakend ei võiks meeldida naisele. “Soorollid ja mehele-naisele ettekirjutuste tegemine ei ole meie meelest õigustatud mistahes formaadis ja meil on vastupidi väga hea meel, kui Tuule tooteid leiab ka naiste kosmeetikakotist,” ütles ta.

Ostes kaks Tuul Lab musta pipra & kardemoni šampooni, saad sama sarja deodorandi Tuul Couples kampaania raames pealekauba. Tuul Lab tooted on looduslikud ja vegan, parabeenide ja sünteetikata. Pakkumine kehtib www.tuul.care veebipoes jaanuari lõpuni.

Eestis kasvab meestele mõeldud ilutoodete arv ja turg kiirelt. “Tuul sai alguse 2015. aasta sügisel. Alates sellest ajast oleme märganud meeldivat kasvu ja konkurentsi meeste kosmeetika turul Eestis,” kinnitas ka Eelmaa. “Maailma statistika numbreid vaadates on näha, et see on jooksvas tõusus ja ennustatakse, et aastaks 2024 on väärtus 29.14 miljardit eurot. Võrdluseks – tänavu on see 21.65 miljardit eurot. See on pea 35 protsenti kasvu.”

Samas jäävad meestele mõeldud tooted jätkuvalt mõnevõrra odavamaks. “Naistele suunatud tooted on sageli tehniliselt keerulisemad, näiteks kortsudevastased või salendavad kreemid, nahka pinguldavad õlid ja palju muud,” selgitas Eelmaa. “Selliste spetsiifilise toimeainega toodete tooraine on kallim, tootmine on kallim ja sestap ka hind lõpptarbijale.”

Tuule kampaania Tuul Couples on inspireeritud tuusadest naistest, kes kasutavad meeste tooteid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.