Uudis

Tuntud moeajakirjad loobusid staarfotograafi teenustest, kuna teda kahtlustatakse modellide seksuaalses ahistamises

Foto: Vida Press

52-aastane Terry Richardson on moe- ja portreefotograaf, kes on tuntud sensuaalsete ja provokatiivsete piltide poolest. Tema tööd on kaunistatud mitmete kõige peenemate ajakirjade kaasi. Lisaks modellidele on ta pildistanud paljusid kuulsusi, sealhulgas Lady Gagat, Kate Mossi, Kim Kardashiani, Beyoncé’d, Miley Cyrust, Kate Winsleti ja Oprah Winfreyd.

Terry Richardson ja Kate Moss.

Aja jooksul on mitmed modellid süüdistanud avalikult Richardsoni, et ta on oma positisooni ära kasutanud ja ahistanud seksuaalselt noorukesi modelle. Sõna on võtnud mitmed modellid, näiteks Coca Rocha, Rie Rasmussen, Jamie Peck, Charlotte Waters ja Sena Cech.

Modell Sena Cech meenutab, et tal paluti pildistamise ajaks riidest lahti võtta. Sellega asi loomulikult ei piirdunud, ka võttis fotograaf end alasti. Seejärel palus Richardsoni assistant, et tollal vaid 19-aastane Cech rahuldaks fotograafi käega. “Ma tegin seda, kuid ei tundud end pärast hästi,” meenutab ta.

Sena Sech (Foto: Facebook)

Modell Jamie Peck on teinud koostööd Richardsoniga kaks korda, aga alles teisel pildistamisel läksid asjad imelikuks. Väidetavalt soovitas mees modellile teha teed oma kasutatud tampoonist, millest ta keeldus.

Pärast seda võttis fotograaf end paljaks ja enne, kui Peck jõudis midagi öelda, tuli ta talle ligi ja palus endast pilte teha. “Mingil hetkel manööverdas ta mind diivani juurde ja palus oma peenist katsuda … ” ütles modell.

“See oli hetk, kui ma ei kontrollinud enam olukorda. Mäletan, et tegin neid asju, aga tol hetkel oli tunne, et see pole mina, vaid hoopis keegi teine. Ma ei katsuks ju kunagi kõheda fotograafi peenist! Ainuke, millele suutsin mõelda, oli see, et ta on ju nii ääretult sõbralik ja rõõmus, samuti läksid tema assistendid asjaga kaasa. Lõpuks ütles ta mulle, et kui viin ta orgasmini, saan viie. Ja ma tegin seda päris kiiresti. Tema assistant andis mulle pärast rätiku,” lisas Pecks.

Jamie Peck (Foto: Instagram)

Lood fotograafi kummalisest seksuaalsest käitumisest ildistamiste ajal hakaksid pinnale kerkima juba 2001. aastal. Paljud ohvrid pole julgenud sellest teada anda, kuna on kartnud, et jäävad tööst ilma, sest Richardson on olnud aastaid väga võimsal positsioonil. Mees ise on pikk aega eitanud süüdistusi.

Hiljuti eemaldas Itaalia moemaja Valentino fotograafi nime oma Instagrami kontolt, kus oli tema viimase kampaania pilt.

Fotod: Vida Press

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.