Uudis

TOP 7 disaintoodete ja vintage poekest Eestis

Disainipood Tali. Foto: Visittallinn.ee

Eesti disainerid pakuvad kvaliteetseid ja kõneka disainikeelega põnevaid ja erilisi tooteid. Isikupära ja mängulised detailid on leidnud väljundi minimalistlikes ehetes, omanäolistes rõivastes ja unikaalsetes disaintoodetes, mida leidub igale maitsele.

Loomelinnak Aparaaditehas

Tartu
Vana tehasekompleks, kus nõukogude ajal valmistati külmutusseadmeid, salajasi allveelaevaosasid ning jälgede segamiseks ka mittetöötavaid vihmavarje ja tõmblukke. Seitsmekümnendate keskpaigas töötas tehases ligi 1500 inimest. Tehasel oli koos sauna ja basseiniga oma tervisekeskus, söökla ja mitme korpuse jagu administratiivruume. 2006. aastal omandas Aparaaditehase ABC Kinnisvarateenuste OÜ, kelle valduses on tehas tänaseni. Alates 2014. aastast arendatakse keskust kultuuritehaseks, mis ühendab endas juba täna loomingulisi ettevõtjaid, kunstnike stuudioid, disainerite ateljeesid ning meelelahutust.

Nu Nordik disainipood

Tallinn
Nu Nordik on ainulaadne pood, mis müüb tänapäevast Eesti disaini. Kauplus on täis huvitavaid ja erilisi esemeid, mis köidavad oma värskusega pilku. Leida võib unikaalseid käsitsi valmistatud rõivaid ja aksessuaare ning erinevatelt Eesti disaineritelt põnevaid tooteid kodukujunduseks. Mine uudistama!

A-galerii

Tallinn
Tänane A-galerii pakub laias valikus ligi 70 kõrgharidusega ehtekunstniku loomingut. Esindatud on traditsioonilised juveliiritehnikad ja materjalid, lisandunud on uute ja moodsate materjalide töötlused, isikupärased tehnilised võtted ja käekirjad. Suuremalt osalt on vitriinides unikaalehted ja väikeseeriad. Asjalikke kommentaare jagab koolitatud personal. Võetakse vastu tellimusi ja antakse ehtealaseid konsultatsioone.

Eesti loomingu pood Disainimaja

Tartu
Disainimaja on pood, kus müüakse kaunist kodumaist loomingut. Valikus leiab ehteid, aksessuaare, käsitööd, lastetooteid, moekunsti, mööblit ja valgusteid, kodust kosmeetikat, käsitöökomme, keraamikat ja kunsti. Disainimaja pood asub Tartu Loomemajanduskeskuse sinises majas.

Telliskivi Loomelinnak

Tallinn
Kesklinna, Pelgulinna ja Kalamaja piiril, Balti jaama kõrval, endises tööstuskompleksis paiknev Telliskivi Loomelinnak on Tallinna loominguline kese. See on Eesti suurim loomekeskus, kus asuvad stuudiod, loomeettevõtted, kultuuriloojate ja vabaühenduste kontorid. Loomelinnakust leiad ainulaadse valiku disaini- ja looduspoode, eriilmelisi söögi-joogikohti, leivakoja ning põnevaid teenusepakkujaid. Telliskivis toimub aastas ligi 400 kultuurisündmust, laupäeviti leiab aset kirbuturg. Loomelinnakus asuvad ka Erinevate Tubade Klubi ning Cabaret Rhizome, Vaba Lava teater ja Sõltumatu Tantsu Lava.

Les Petites disainibutiik

Tallinn: Telliskivi Loomelinnak ja Solaris
See on disaini- ja käsitööpood, kus on väljas paljude eesti kaubamärkide ja kokku ligi 80 kohaliku disaineri looming. Siit leiad nii ehteid, rõivaid, aksessuaare, mänguasju kui ka sisustusdetaile.

Tali, Eesti Disaini Pood

Tallinn
Tali on Eesti disainipoodide maastikul üks nooremaid ja hoogsamaid tulijad. Hubane poeke, kus müüakse unikaalseid disainehteid ja -riideid, nahktooteid, tarbekunsti, käsitööna valminud mänguasju ja looduskosmeetikat.

Eesti Disaini Maja

Tallinn: Kalarand ja Solaris
Eesti Disaini Maja = disainipood, disainerite stuudiod ja galeriid, Eesti Disainerite Liit, festival Disainiöö, kohvik Klaus. Eesti Disaini Maja eesmärgiks on tänapäevase eesti disaini tutvustamine. Showroom’iks loodud keskkond pakub vaatamiseks valikut eesti disainerite loomingust ning teeb Eesti disaini nähtavaks ja käegakatsutavaks, andes autoridisaini viljelejatele võimaluse oma tooteid eksponeerida ja müüa. Kohvik-klubi-maja soosib võrgustumist, pakub meelelahutust, head toitu ja teenindust ning võimalust viia läbi erinevaid disainialaseid üritusi.

Allikas: Puhkaeestis.ee

 

 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.