Uudis

Terviseamet hoiatab: messiboksis ei tohi teha ilusüste

Foto: iStock

Terviseamet tuletab meelde, et ilusüstid ja mesoteraapia on tervishoiuteenused, mille ostmisel tuleb kindlasti veenduda teenusepakkuja pädevuses. Inimene peaks kindlasti teenusest loobuma juhul, kui seda pakutakse seadusevastaselt mõnes messiboksis.

“Ilusüste ega muid naha aluskihte läbivaid protseduure ei tohiks kindlasti osta mõnelt messilt. Oma ilu ja sellega seonduvalt ka tervise osas tuleb alati usaldada asjatundjat,” ütles terviseameti esmatasandi tervishoiu osakonna juhataja Pille Saar.

Enne protseduuri tellimist tuleks veenduda nii selle vajalikkuses kui teenuseosutaja kvalifikatsioonis. Ebapädeva teenusepakkuja tegevus võib pahaaimamatule kliendile tekitada tervisekahjustuse, milleks võib muuhulgas olla moondunud nägu või huuled.

Ilusüstide puhul on tegemist kõrgendatud riskiga protseduuridega, mis eeldab nii eelnevat anamneesi võtmist kui terviseriskide väljaselgitamist ning dokumenteerimist. Tegemist on tervishoiuteenusega, mida tohivad osutada ainult tervishoiutöötajate registris olevad tervishoiutöötajad, kellele on väljastatud ambulatoorse eriarstiabi tegevusluba mittekirurgilise esteetilise meditsiini teenusele või osutab seda ambulatoorse eriarstiabi teenuse raames pädev arst.

Tegevusloa olemasolu saab kontrollida terviseameti veebilehelt tervishoiuteenuse osutajate avalikust registrist.

Iluteenuse ostja meelespea:

  • Veendu protseduuri vajalikkuses. Vajadusel konsulteeri eelnevalt arstiga.
  • Teenuseosutaja valikul lähtu eelkõige tema haridusest, väljaõppest ja eelnevatest kogemustest sind huvitavas iluvaldkonnas. Lase protseduur teha asjatundjal.
  • Pea meeles, et keerulised noorendamise protseduurid (ilusüst, mesoteraapia, mikroniidling) eeldavad teenuseosutajalt vastavat meditsiinialast haridust ja tegevusluba. Teenuse pakkuja peab olema registreeritud tervishoiutöötajate registris ning ruumidel, kus teenust pakutakse, peab olema tegevusluba.
  • Veendu teenuse sobivuses. Iluprotseduuriga võivad kaasneda ka mittesoovitavad tulemused, tüsistused või vastunäidustused. Seetõttu on äärmiselt oluline koguda enne protseduuri teostamist võimalikult palju informatsiooni protseduuri ja kasutatavate preparaatide kohta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.