Uudis

Telliskivi Loomelinnak tähistab oma juubelit kümnepäevase festivaliga

Foto: Unsplash

26. aprillist kuni 5. maini tähistab Telliskivi Loomelinnak oma ümmargust sünnipäeva. Tähtpäev pakub võimalust rännata linnaku minevikus ja peidetud aladel, osaleda teemapäevadel ja -tuuridel ja muidugi ka mitmel erakordsel prallel.

“Kümne aastaga on siinsed loomeettevõtted rajanud priske kultuurikihiga vundamendi ja kontrast minevikuga on lausa oivaline. Kunagi toodeti siin pooljuhtseadmeid esimesele nõukogude kuukulgurile. Tehti komponente elektrijaamadele, raudteedele, kaitsetööstusele ja lennujaamadele. Nüüd valmib alal sootuks teistlaadi toodang. Muu hulgas ka näiteks kümme tonni La Muu jäätist ja 70 000 pätsi Muhu leiba aastas,” räägib Loomelinnaku sisujuht Bianka Soe.

Sünnipäeva festival kostitab mitmete sündmustega. Esimesel nädalavahetusel avatakse Loomelinnaku väligaleriis Iris Kivisalu fotonäitus “Enne/Pärast”, kus võrreldakse tehase aega tänase päevaga. Eesti Kunstiakadeemia loob Loomelinnakust inspireeritud kostüümidega moeetenduse ja avab tarbimisühiskonna valukohti muljuva installatsiooni. Samuti juubelit tähistav festival Jazzkaar korraldab Loomelinnaku sünnipäeva puhul laupäeval Grammy nominendi Jarle Bernhoft’i kontserdi. Samal õhtul linnakut vallutav Labürindi pidu lubab orienteeruda terve öö linnaku varjatud soppides.

Toimub rula ja ratta päev, mil ärkab ellu siit kunagi alguse saanud Haigla rulapark. Festivali esimesel pühapäeval toimub Sünnipäevaklubi ning ka iganädalane Kirbuturg tähistab oma kümnendat sünnipäeva. 1. mai ootab linnakusse just lapsi ja peresid, siis pakuvad restoranid erimenüüd ja -tooteid.

Kümneks päevaks avatakse hüpikkauplus “Made in Loomelinnak”, kust leiab linnaku seinte vahel ja spetsiaalselt sünnipäevaks valminud loomingut. Mitmepäevane erisündmus “Peidus pool” lubab piiluda aga linnaku loojate tagatubadesse.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.