Uudis

Täna esineb Tallinnas Euroopa kuulsaim naissoost jazzinstrumentalist Marilyn Mazur

Foto: Stephen Freiheit

Marilyn Mazur on kirju pärit­oluga Taani muusik, kes alustas oma karjääri küll tantsijana, aga on tänaseks saanud Euroopa üheks parimaks löökpillimängijaks. Marilyni peetakse Euroopa kuulsaimaks naissoost jazzinstrumentalistiks ning seda põhjusega, sest tema rütmi- ja kõlaarsenali on kasutanud oma muusika erksamaks tegemisel nii Miles Davis kui ka Jan Garbarek.

Löökpillikuninganna, helilooja, laulja, pianist, ansamblijuht Marilyn Mazur on üdini andekas muusik ja särav isiksus. Norra saksofonilegendi Jan Garbarek kvartetis mängis Marylin 14 aastat ning andis ka koos legendiga Eestis Kaarli kirikus täismajale vaimustava kontserdi. Samuti on ta tuuritanud pianist Gil Evans ja saksofonist Wayne Shorteriga. Ja kui see eksootiline naine ise bände moodustab, siis ikka ainult kõige kõige parematest muusikutest. Sel korral on ta oma partneriteks valinud andekad Euroopa jazzmuusikud – laulja Sarah Klenes esindab Belgiat, trompetist Koen Smits Hollandit, saksofonist Léon Phaln Prantsusmaad, pianist Soren Gemmer Taanit ja bassist Peedu Kass Eestit.

Kõigil neil, kes kahtlevad löökpillide ääretus mitmekesiduses ja mõjujõus, tasub seada sammud Marilyn Mazuri ägedale Criss-Cross kontserdile, mis toimub Eesti Jazzliidu ja Jazzkaare koostöös.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.