Uudis

Tallinn Dolls pühendas erikollektsiooni Eesti Vabariigi sünnipäevale

Foto: Kalle Veesaar

24. veebruaril 2018 täitub 100 aastat Eesti riigi sünnist.  Eesti riigi 100. sünnipäev on meie kõigi pidupäev ja selleks puhuks sündis Tallinn Dollsil erikollektsioon TD EESTI, kuhu kuuluvad rahvuslinnud pääsukesed kõrguste poole lendamas.

Koostöös andeka Keiti Vilmsiga sai kollektsioon modernse ja minimalistiliku konseptsiooni kirjaniku kalambuuride näol, kes ka ise tunneb, et just “e-Eesti rahvuslind on säutsupääsuke” on teda ennast enim kõnetav.  “Selle kalambuuri järgi ma ka oma kirjanikunime olen saanud. Mida enam maailm digitaliseerub, seda enam tuleb sellega sammu pidada ja ilma Twitteris säutsumata ei oleks meil siin hetkel ka millestki rääkida,” lisas Keiti Vilms.
Kollektsiooni tekstid pärinevad tema kalambuuride teosest @KEITIVILMS. Vahetu ja eheda keelekasutusega autor pälvis 2017. aastal Keeletegu 2016 rahvaauhinna. Keiti Vilms tunneb hea meelt, et kalambuur kui keelevorm on jõudnud tema mõtteist mitte ainult Twitteri ja Facebooki voogudesse, vaid nüüd ka raamatu näol paberile ja sealt edasi rõivastele. EV100 tekitab veel eriti sooja tunde, sest kalambuuride autori vaaronu Jüri Vilms oli üks neist kolmest (Eestimaa Päästekomitee: Konstantin Päts, Jüri Vilms ja Konstantin Konik) kes 100 aastat tagasi Eesti Vabariigi välja kuulutas.

Kodumaaa hõngulises kollektsioonis astub modellina üles armastatud lauljanna Eda-Ines Etti ja pildistamise asukohana erilise tähendusega Tallinna Laululava. Tallinn Dollsi Eesti riigi sünnipäeva erikollektsioon TD EESTI on soodsama hinnaga võimalik ette tellida veebipoes  www.pre-o-porter.com  kuni 19.juulini, et taasiseseisvuspäeval 20. augustil seda juba uhkelt kanda.

Foto: Kalle Veesaar
Foto: Kalle Veesaar
Foto: Kalle Veesaar
Foto: Kalle Veesaar
Foto: Kalle Veesaar

 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.