Uudis

Taani brändi Aida 1970-ndate hõnguline nõudesari on lõpuks ka Eestis müügil

Selge ning klassikalise skandinaavia disaini poolest tuntud Taani kaubamärk Aida on loonud igapäevaseks kasutamiseks mõeldud lauanõusid, klaase ja söögitarvikuid juba üle kuuekümne aasta.

Koostöö andekate Taani disainerite ja maalikunstnikega võimaldab Aidal alati pakkuda funktsionaalseid ning ajatu disainiga lauanõusid taskukohaste hindadega. Stockmannis müügil olev Raw kivikeraamika seeria on loodud koostöös Christiane Schaumburg-Mülleriga, kes on tuntud Taani näitleja, teletöötaja ning elustiiliportaali ChriChri peatoimetaja.

Sari on suurepärane näide 1970-ndate hõngulisest kaasaegsest kivikeraamikast, mille loomisel saadi inspiratsiooni Søholmis asuvast kivikeraamikatehasest. Toodetes on omavahel kombineeritud “toores” ja naturaalne välimus, mis on ühendatud puhta ja selge stiili, lihtsajoonelise minimalistliku disaini ning naturaalsete põhjamaiste toonidega.

Seeria valmistamisel on kasutatud erinevaid tehnikaid, enamasti on keraamika inkrusteeritud värviga ehk pind on kaunistatud sekundeeriva materjali tükikestega sel moel, et need jäävad kaunistatava pinnaga samale tasandile. See annab omakorda toodetele efektse välimuse ja tagab, et ühtegi täiesti identset toodet ei eksisteeri.

Bränd on läbi aegade koostööd teinud veel ka näiteks Poul Pava, Tamara Lara Furreri ja Wassim Hallaliga.

Keraamikasari on müügil Stockmanni kaubamaja koduosakonnas.


Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.