Suvejume pudelist

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Isepruunistavate toodete kasutamine on kindlasti paljudele lõppenud väikese katastroofiga, sest ideaalse suvejume asemel on tulemuseks oranžikas ning laiguline nahk. Kui valida kvaliteetne toode ning selle kasutamiseks teada paari lihtsat sammu, pole inetut tulemust vaja karta.

*Kui jätta nahk enne isepruunistava toote kasutamist koorimata, on tulemuseks ebaühtlane ja laiguline võltspäevitus. Ettevalmistustega tuleb alustada päev enne toonimist, koorides kogu kehalt surnud naharakud ning pöörates erilist tähelepanu kuivadele piirkondadele nagu küünarnukid, käed, jalalabad, põlved.

*Ka näonahka tuleb koorida, kuid selleks tuleb eelistada spetsiaalseid õrna koostisega tooteid.

*Raseerides vahetult enne isepruunistava kreemi kasutamist, on ärrituse ja põletiku tekkimise oht üpris suur. Hea aeg selleks on päev varem. Ka vahetult peale naha toonimist pole hea raseerida, sest nii kestab pruunistaja toime hoopis vähem.

*Enne kreemitamist võiks nahk olla eelistatult deodorandivaba. Vastasel juhul võib mõne pruunistaja ja deodorandi “koostööl” kaenlaaluste nahk rohekaks muutuda.

*Enne kreemitamist on mõistlik katsetada toodet piirkonnas, mis jääb riiete alla varju. Seda lihtsal põhjusel – mõni isepruunistav toode võib olla väga ebaloomuliku kollaka varjundiga, milline ju tegelikult välja näha ei tahaks.

*Ilusa loomuliku jume saavutamine õnnestub eriti hästi spetsiaalse pealekandmise kindaga, mille kasutamine aitab vältida triipe ning ebaühtlust. Tavaliselt on see poroloonist, mis nahal mugavalt libiseb.

*Kreemitamist võiks alustada jalgadest, liikudes ülespoole. Viimaseks jätta nägu. Nii on väiksem oht, et juba kreemitatud piirkonnad saaksid määritud või ebaühtlased.

*Isepruunistavad tooted vajavad kuivamiseks aega. Kohe pärast kreemitamist võiks vältida kitsaste või liiga heledate riiete kandmist, mis päevitust ebaühtlustavad.

*Kauni jume hoidmiseks tuleb kreemitamine iga mõne päeva tagant uuesti ette võtta. Et vältida liiga pruuni ja võltsi jumet, on selleks hea valida tunduvalt heledamat tooni isepruunistaja. Unustada ei tohi ka regulaarset naha koorimist, mis jumet ühtasena hoiab.

 

Poelettidel on isepruunistavate toodete valik väga suur, kas eelistada kreemi, õli, spreid, geeli või hoopis vahtu?

KREEM – Isepruunistavat kreemi, ka õli ja losjooni on kõige mugavam kasutada, aga ka intensiivseima tulemusega isepruunistavaid tooteid. Kuna nende nahka imendumine võtab veidi aega, sobivad need katsetamiseks hästi algajatele, sest annavad võimaluse vigu ehk laigulisust parandada.

Australian Gold Gradual Sunless Lotion isepruunistav losjoon algajatele

Hind: 23,99 € (177 ml)

TanOrganic Tanning Oil isepruunistav õli

Hind: 27,99 € (100 ml)

Dior Bronze Auto-Bronzant Self-Tanning Oil Natural Glow isepruunistuv kuivõli näole ja kehale

Hind: 34,95 € (100 ml)

VAHT – Isepruunistavad vahud ja geelid on kerged ning lihtsasti peale kantavad, tänu millele on toonides raske vigu teha. Kuna esmane tulemus ei jää väga intensiivne, võib peale kanda mitu kihti.

St.Tropez Self Tan Bronzing Mousse isepruunistav vaht

Hind: 27,99 € (120 ml)

Matis Reponse Soleil Self-Tanning Gel isepruunistav geel näole

Hind: 18,99 € (50 ml)

SPREI – Spreitamine on eriti lihtne ning mugav kasutusviis, mis jaotab pruunistaja kiiresti ja ühtlaselt ka suurel pinnal. Meeles peab vaid pidama, et kaunis tulemus eeldab pihustamist 10–15 cm kauguselt.

Kardashian Sun Kissed Sunless Spray isepruunistav sprei

Hind: 22,90 € (177 ml)

Solstice Self Tanning Spray isepruunistav sprei

Hind: 11,60 € (150 ml)

IHUPIIM – Kuna isepruunistav ihupiim sisaldab võrreldes kreemiga vähem isepruunistavaid aktiivkomponente, sobib see hästi väga heledale nahale, sest tulemus jääb õrn, aimatav ning loomulik.

Palmer’s Cocoa Butter Natural Bronze pruunistav ihupiim

Hind: 12,50 € (200 g)

Cocoa Brown Gentle Bronze Gradual Tanning Moisturizer niisutav tooniv kehakreem

Hind: 8,95 € (200 ml)

 

 

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.