Uudis

Suur Eesti suvituslinnade võrdlus, osa V: VÕSU

Foto: Scanpix

Võsu on alati olnud dekadentlik suvituspaik. Sinna ei ole suvemaja ostnud keegi selleks, et päevad läbi muru niita ja käsipidi mullas olla, siis ehk õhtul korra rannast läbi hüpata. Võsu mändide all ei kasva suurt miski peale rahulolutunde.

Võsu meeldib kõigile – seal võib suvitamas kohata nii maalikunstnik August Künnapud kui Eesti telestraare. Kuid miski ei tekita rohkem elevust kui Võsult pärit kultusbändiga 5miinust kohtumise võimalus. Tõsi küll, nende suvine esinemiskalender on nii täis, et väike on võimalus neid lihtsalt Võsu rannas päevitamas näha.

Lahemaa metsade puhas õhk kohtub Võsu liivarannal värske meretuulega ja ehkki põhjarannikul on vesi alati jahedam kui Haapsalus või Pärnus. Aga alati võib sooja saada sporti tehes.

Foto: Scanpix

Hotellidega on Võsul halvasti. Ja Võsu telkimisala on Eesti etteaimamatute suveilmadega midagi, mida me ka ei soovitaks. Aga airbnb.com leheküljelt leiab mitu päris toredat maja, mida Võsul rentida saab – kolme magamistoaga maja hind suvel  jääb 100 euro/ööpäev kanti.

Paljud puhkajad eelistavad mõnda Lääne-Viru mõisa või isegi rakverre sõita, kuid päikeseloojangu-jalutuskäigud rannas muudab see väga ebamugavaks.

Võsu meelelahutusmaastik on üllatavalt mitmekesine. Legendaarne ööklubi Seitsmes Taevas on avatud maist augustini. Pisut teise maitsega suvitajatele toimub aga 14.-15.juulil Võsu Jazz, mille kõige idüllilisemaks osaks on kahtlemata aiakontserdid.
O Kõrts Võsu südames, rannale väga lähedal, on ainus arvestatav söögikoht Võsul ja see on tegelikult üle ootuste hea köögiga. Muidugi on veel ka Mere 38 asuv resto, mis paraku on avatud ainult kolmapäevast pühapäevani ja lahtiolekuajad on valdavalt sellised, et see sobib ainult õhtusöögiks. Samas pole nendele õhtusöökidele tõesti mitte midagi ette heita.
Piknik rannas on muidugi ka alati hea mõte.

 

LOE KA:
Suur suvituslinnade võrlus, IV osa: PÄRNU
Suur suvituslinnade võrlus, III osa: KURESSAARE
Suur suvituslinnade võrdlus, II osa: NARVA-JÕESUU
Suur suvituslinnade võrdlus, I osa: HAAPSALU

PUNKTID (hindame kõike viiepallisüsteemis, viis on kõrgeim hinne):

Atmosfäär: 5/5
Kultuur ja meelelahutus: 3/5
Rand: 5/5
Kohvikud ja restoranid: 4/5
Majutusvõimalused 3/5

KOKKU: 20/25

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.