Uudis

Stiiliguru Britta Talving: “Minu lemmik on comeback’i teinud 1990-ndate stiil”

Foto: Emine Lundsten

Britta Talving on bloginud üle kümne aasta  ning selle ajaga on tema moeblogile tekkinud veendunud fännid ja lugejad.

1. Kuidas iseloomustaksid enda stiili?
Minu stiil varieerub vastavalt tujule, on väga mänguline, tihtilugu ootamatu ja julge ning vahel väga naiselik, kuid väljendab alati teatavat mässumeelsust ning on seetõttu eeskätt nooruslik. Ma armastan puhtaid lõikeid, konkreetseid värvitoone ja kiiksuga detaile ega karda moega eksperimenteerida.

2. Kuidas alustasid blogimisega ja mis sind selle juures endiselt köidab?
Olen bloginud üle kümne aasta – oma elu esimese blogipostituse tegin 2006. aasta novembrikuus ning esialgu kirjutasin peamiselt oma igapäevastest tegemistest. Kuna suur moehuvi on mind saatnud lapsest saati, siis sidusin ka oma blogi üsna varsti just selle valdkonnaga, ühendades omavahel erialased tegemised, igapäevaelu, kuulsuste stiilinopped, põnevad moeleiud jne. Aastatega on blogi olemus mõistagi muutunud ja selle pidamine mulle ka palju uksi avanud, kuid üldjoontes on mu blogi jäänud alati kohaks, kus loomingulist eneseväljendust rakendada saan. Kuna töötan moevaldkonnas, armastan kirjutamist, jumaldan fotograafiat ja olen üdini loominguline inimene, siis ei oska elu ilma samateemalise blogita ette kujutadagi!

Foto: Erakogu

3. Kes oli sinu esimene stiiliikoon?
Lapsepõlvest on meeles nii ema kui ka õdede poolt kantud rõivad, kuid esmasteks stiiliikoonideks olid vast Spice Girlsi neiud, kes oma platvormkingade, nabapluuside, lõbusate soengute ja muu säärasega mind omal ajal kõvasti mõjutasid.

4. Mis on sinu lemmik moeese või trend hetkel?
Üheksakümnedate grungelik trend, mis moemaailmas uut ringi teeb, on kindlasti minu viimase paari aasta lemmik. Choker-kaelaehted, buffalo plaid-särgid, katkiste põlvedega teksapüksid, platvormkingad jne kuuluvad selgelt minu igapäevaste lemmikute sekka ning annavad riietusele mõnusalt särtsu ja iseloomu!

Foto: Erakogu

5. Millise esemeta sa enda garderoobist elada ei suudaks?
Teksapüksid, sest need on mugavad ja neid annab kõigega kombineerida!

6. Kes on sinu lemmik blogijad ja miks?
Üht lemmikblogijat kui sellist mul ei ole, kuid mulle väga meeldib poolatar Maffashion, kelle tegemisi ja stiili on enam kui lõbus jälgida. Sama käib ka mitmete Skandinaavia blogijate kohta ning kuigi minimalistliku stiiliga blogijaid jälgin alati suure huviga, siis inspiratsiooni kogun peamiselt just neilt, kelle käekiri on julge ja värvikirev. Oma stiiliga inspireerivad mind kindlasti ka Rihanna, Gizele Oliveira, Maja Wyh ning mitmed teised, kellel Instagrami vahendusel silma peal hoian.

Foto: Raul Mee

7. Kui sul on tunne, et sul pole midagi selga panna, siis mis sind tavaliselt päästab?
Teksapüksid, lihtne T-särk ja juurde mõni äge bomber-jakk või bleiser.

8. Suurim või naljakaim moeapsakas?
Eks neid on aastate jooksul mõistagi olnud, eriti 2000. aastatel, kuid kõige enam on mul meeles ühed suured valgete raamidega päikeseprillid, mida kandsin koos rippuvate kõrvarõngaste ja massiivsete kaelakeedega (jah, mitmuses ja korraga). Aasta oli siis 2007, stiil Ameerika RnB – ja hiphopartistide poolt tugevalt mõjutatud ning kuldne moenipp “less is more” alles minu poole teel.

Foto: Erakogu

9. Kust sa enamasti riideid ostad ja miks?
Kõige enam leiab minu garderoobist kiirmoebrändide toodangut (H&M, Zara, Topshop, ASOS jne), sest need on taskukohased ja laia trendivalikuga. Minu riidekapis kohtab ka Eesti disaini – mitte küll väga palju, kuid mõned disainerid ja brändid on mul kenasti esindatud. Kuigi ostan peamiselt kiirmoodi, siis tarbin alati targalt ehk mõtlen oma ostud hoolikalt läbi, ei ostle väga tihti ning suunan seisma jäänud riided alati uuele ringile või viin need mõnda kogumispunkti. Oma ökoloogilisele jalajäljele tuleb kindlasti mõelda ning seepärast on mul väga hea meel, et riiete kokkuostmise hulluse minevikku olen jätnud.

10. Mille vastu on sul nõrkus ehk milliseid riideid või aksessuaare on su riidekapis kõige rohkem?
Kõikvõimalikud jakid, mis moodustavad minu garderoobist selge enamuse ja mida hoolega ka igapäevaselt kannan.

Foto: Anete Toming

11. Mida ei kannaks sa mitte kunagi?
Selliseid statemente ei julge ma moesõbrana kunagi teha, sest aeg on näidanud, et mood käib alati ringiratast ja kõik jõuab ühel või teisel viisil ikka garderoobi tagasi. Küll aga ei kannaks ma mitte iialgi karusnahkseid või karusnahka sisaldavaid tooteid – ühe loomakese elu on kordades väärtuslikum kui mood!

12. Mis on su järgmine must have moetoode?
Küllap mõni järjekordne teksajakk või Nike’i tossupaar… Samas on aeg pilgud suvele suunata ning ka oma garderoob sooja hooaja tulekuks valmis seada, nii et tõenäoliselt lisandub mu riidekappi valik suviseid trenditooteid!

Foto: Erakogu

13. Kas sul on mõni reegel kui paned enda outfit’i kokku?
Jälgin seda, et riietus oleks ürituse või päeva jaoks sobilik – kui päeva mahub mõni tähtis kohtumine, pööran kindlasti rõhku sellele, et outfit oleks esinduslik ja viisakas. Küll aga lisan ka sellisele riietusele endale omaseid vimkasid, sest liialt tavaline outfit on minu jaoks hirmus igav!

14. Lemmik moetsitaat?
No outfit is complete without confidence.

Foto: Erakogu

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.