Uudis

Viis täiuslikku valentinipäeva-reisi igale eelarvele

Foto: Tim Stief/Unsplash.com

Lenda kuumaõhupalliga üle Tallinna

Vahel tõesti ei pea Tallinnast üldse välja minema, et linn tunduks täiesti uue, huvitava ja erilisena. Piisab vaid sellest, kui leida uus vaatenurk,  näiteks kuumaõhupallist. Me ei tea midagi romantilisemat, kui hommikupäikeses koos üle Tallinna liuglemine.

Võid osta lihtsalt kaks piletit õhupallisõidule või muuta selle hetke – tõsi küll, ligi kümme korda kopsakama summa eest – eriliseks romantiliseks lennuks teile kahele. 440 euro eest viib Blue Sky Balloons  ainult teid kahte talvisele romantikasõidule, kus saate nautida piknikku taevas ning šampanjat maandudes (loomulikult on korraldatud transport nii õhkutõusmis- kui maandumispaika).

Foto: Ilya Orehov/ Unsplash.com

Vii kallim Balti riikide kõige luksuslikumasse hotelli Riias

Möödunud aasta lõpus avatud viie tärni hotell Grand Hotel Kempinski Riga on vanalinna servas, Läti rahvusooperist 100 meetri kaugusel. Ent hetkel, kui näed hotellis spaakeskust ja restorane, võib vabalt juhtuda, et sa hotellist välja ei jõuagi. Hotelli muljetavaldav asukoht ja atmosfäär ei ole juhuslikud. Kempinski avas oma luksushotelli majas, kus kunagi tegutses kogu Baltikumis legendaarne hotell Roma, 1880.  aastal avatud luksushotell.

Majas tegutses Riia esimene baar ja just seal serveeriti kogu Nõukogude Liidu esimene kokteil. Vahepeal maja ilu hääbus, kuid põhjalikud renoveerimistööd on selle muutnud taas kõige säravamaks hooneks Riia kesklinnas.

Kui saad endale lubada minipuhkust keset nädalat, siis 14.veebruariks saab Kempinskis koos luksusliku hommikusöögiga 202 euro eest.
Valentinipäevale järgnev nädalalõpp (reedest pühapäevani) läheks aga maksma 434 eurot.

LOE KA: Riias avati Balti riikide kõige luksuslikum hotell, mille spaa on avatud kõigile

Grand Hotel Kempinski Riga

Naudi talveromantikat Eesti kõige šikimas mõisas

Kõue mõis, kuhu Tallinnast jõuab tunniga või kiireminigi, on oma vaimustava interjööri ja teenindusega koht, kuhu üheks õhtuks tõiesti teise ja täiuslikku maailma põgeneda.

Mõisaromantika lisab romantikale elus kindlasti leeki juurde. Muidugi võib broneerida ka lihtsalt toa ja nautida teineteise seltskonda, aga kodulehelt  leiab ka just selleks puhuks perfektselt sobiva kahele loodud puhkuse, mis aitab unustada maailma mured ja argiaskeldused ning keskenduda vaid teineteisele.

Vahuvein, õhtusöök küünlavalgel ja järgmisel päeval mõnusalt laisk hommik, mille osaks on saun ja imeline hommikusöök. Ei suuda ette kujutada inimest, kellele see ei meeldiks. Kahele läheb see maksma 205 eurot, kui ihkad aga selleks ööks endale mõisa sviiti, siis on hind 380 eurot.

Kõue mõis.

Ratsajalutuskäik talvises metsas

Lääne-Virumaal asuv Arma ratsatalu  pakub filmilikult romantilist jalutuskäiku looduses ka neile, kes pole varem hobusega sõitnud või on oskused veel tagasihoidlikud. Tänapäevased Agnes Ja Gabriel saavad kõigepealt oma hobustega tuttavaks, proovida sadulas püsimist treeningplatsil ning siis koos viisakat distansti hoidva ja hobuseid väga hästi tundva juhendajaga läbi karge looduse sõita.

See unustamatu elamus maksab 25 eurot inimese kohta.

Foto: Unsplash.com

Lenda Pariisi ja kohtu Cupidoga

Kui sul on raske leida sõnu, et öelda oma kallimale, kui oluline ta on, siis tee seda tegudega ja kohtuge Cupidoga.

Cupido on üks kuulsamaid valentinipäeva sümboleid – kes ei teaks seda vibu ja nooltega varustatud üleannetut pisipoissi. Vibu sümboliseerib ihasid ja armastust ning nooled lendavad nii jumalate kui inimeste suunas, pannes nad armuma. Millal siis veel temaga kohtuda, kui mitte valentinipäeval? See on täiesti võimalik, vähemal Cupido marmorvesriooniga, Pariisis Louvre’is.

Tänu airBalticu otselendudele on Pariis ainult natuke rohkem kui kolme tunni kaugusel ja valentinipäevale järgnevaks nädalalõpuks saab piletid umbes 300 euroga.

Foto: Uriel Soberanes/Unsplash.com

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.