Sigrid Kuusk annab oma glitterehetega võimaluse elu vahepeal mitte liiga tõsiselt võtta

Modell: Liisbeth Kirss, MUAH: Marii Lotta Fotod: Sigrid Kuusk

Soho on väga erinev su varasemast loomingust. Kas oled leidnud uue suuna?
Olles ehtekunstiga tegelenud veel piisavalt lühikest aega, olen võtnud endale vabaduse katsetada ja kompida erinevate suundade vahel. Olla avatud kõikvõimalikele ideedele.

Sohos on tunda hetkel väga valdavat 1990-ndate (ehk isegi 1980-ndate) meeleolu. Mis oli kollektsiooni inspiratsiooniallikas?
Inspiratsiooniks oli tegelikult suisa 1970-ndad. Aeg, mil mind täna väga inspireerivad inimesed hakkasid oma n-ö kestadest välja kasvama ja särama. Lugesin Soho kollektsiooni väljatöötamise ajal hulgaliselt just sellest perioodist pärit autobiograafiaid ja vaatasin, milliseid ehteid valdavalt kanti. Tegu polnud tahtliku inspiratsiooni otsimisega, aga oma jälje ta jättis.

Särani jõudsin ma aga sootuks ehituspoes, kus oli väljas erinevaid materjalikatsetusi. Silmanud glitteriga tehtud katsetusi, teadsin ma kohe, mis suunas mu kollektsioon edasi liikuma hakkab.

Kui palju jälgid oma loomingus trende?
Üldiselt vähe. Pigem püüan olla kõigele uuele avatud ja vaadata, mis ja mil moel edasi areneb.

Milline naine oli sul seda kollektsiooni luues silme ees?
Ennekõike mõtlesin ma iseendale, et mida mulle meeldiks kanda, mis oleks lõbus, värviline ja kerge. Kollektsiooni loomise käigus muutus päris palju, kuni jõudsin glitterini. See meeldis mulle. Hiljem selgus, et ka nii mõnelegi teisele.

Tänaseks olen mõistnud, et Soho kollektsioon on julgele ja mängulisele naisterahvale. Kellelegi, kes soovib eristuda ja elu vahepeal mitte liiga tõsiselt võtta.

Millest ja kuidas kõrvarõngad ja kaelakeed valmistatud on?
Tegu on isevalmistatud plastikuga, mille sisse olen seganud glitterit. Tagused ja erinevaid lülisid ühendavad elemendid on kõik hõbedast.

Ehted on müügil Lilli Jahilo moemajas ja Tallinn Design House’is.

Kui palju erinevaid toone on kollektsioonis?
Toone on palju ja nende hulk kasvab. Hetkel on 16 võimalikku puhast tooni, millele lisandub ka toonide omavaheline segamine (nt must kuldse, punase, sinise ja teiste toonidega). Kahekordsete puhul on võimalik ka endale sobivaid värvikombinatsioone küsida.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.