Uudis

Septembris juukseid ei kammi ehk neli kõige hullemat asja, mida sa juustele teha võid

Foto: Unsplash

1. Liigne kammimine
Pean tunnistama, et olen selles suur meister. Juuksed peab korda seadma pärast õuest tulekut ja muidugi juba enne välja minekut. Kindlasti veel sajal teisel põhjusel nende kordade vahel.

Kuid tegelikult tohib juukseid harjata ainult kord päevas, vahetult pärast ärkamist.

Miks? Öösel on juustele kogunenud peanaha loomulik õli, mis kaitseb igasuguse töötlemise eest. Päeva peale loomulik kaitsekiht kuiveneb ja seega katkevad juuksed kergemini. Kui soovid soengut natukene korrastada, tee seda näppudega. Proovida ju võib!

2. Ei kasuta palsamit
Kord ütlesin juuksurile, et ma ei kasuta palsamit, sest see muudab juuksed rasvaseks. See juuksuri pilk pärast minu ülestunnistust oleks võinud purustada nii mõnegi klaasi. Millele järgnes veel emotsionaalne loeng, miks seda ikkagi tegema peab.

Miks ikkagi peab palsamit kasutama? Sellega kaitsed juukseid saaste ja keskkonnaohtlike mõjude eest. Samuti lisab palsam kiharatele kauni läike ja soodustab nende kasvu. Kõlab ju hästi!

Palsamit mitte kasutades jätad pärast šampooniga pesemist kiharad n-ö kõigile ümbritsevatele keskkonnateguritele avatuks ja mürgid kogunevad juuksekarvade sisse, kahjustades neid ja muutes pea kiiremini mustaks.

Tark on kasutada hooldusvahendeid, pead ainult valima enda juuksetüübile õige vahendi!

3. Kannad iga päev krunni või hobusesaba
Kujuta nüüd ette, et paned tugeva kummi ümber enda näpu. Hakkab pikapeale valus? Mis juuksed siis selle peale tegema peaksid?

Päevast päeva sama patsi kandes annad pidevat survet ühele ja samale kohale, mille peale juuksed lõpuks katkevad. Esiteks kasuta kindlasti pehmemat juuksekummi ja teiseks muuda vahelduseks soengustiile. Endalegi tore avastada uusi võimalusi!

4. Kasutad vanu ja hooldamata juuksevahendeid
Kas teadsid, et harjale ja sirgendajale kogunevad bakterid, mis ümbritsevast keskkonnast juustele ladestuvad?

Kui ei teadnud, siis on viimane aeg juuksekarvadest hari puhtaks teha ja sirgendaja meigisalvrätikuga üle käia. Pole just meeldiv baktereid pähe tagasi kammida, või mis?

 

 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.