Sel aastal valitsevad neli suurt sisustustrendi

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Sadonilini aasta värv Heart Wood (B5.05.52) on vaoshoitud ja meeldivalt sume toon, mis on saanud inspiratsiooni põhjamaisest pehmest valgusest ja puidutoonidest.

Aasta 2018 trendid on pealtnäha vastuolulised, ulatudes rustikaalselt lihtsatest asjadest baroksete liialdusteni. Kuid lähemal uurimisel taandub kõik heaolule, mida disain pakub ja selle kestvusele.

Bora.herke.palmisano Trend Bureau trendiotsijad on jälginud Frankfurdis toimuva sisustus- ja disainimessi Ambiente korraldajate palvel kunstis, arhitektuuris, moes ja elustiilis valitsevaid trende ning ennustustavad päris julgete värvidega disaini võidukäiku, mille kõrvalhoovusena püsib tugevana ka kõige naturaalse armastus.

Neli trendi kõige tugevamat trendi aastal 2018:

Mõõdukas alalhoidlikkus – lihtne ja selge

Trend, mis on korraga väga kaasaegne ja ajatu, puhas ja rahumeelne. Minimalistlikud ja kõigest liigsest vabad eluruumid on trend, mis on püsinud juba pikka aega.

Nende loomisel on aga materjalieelistused muutunud selgelt naturaalsemaks: puit, kivi, betoon, keraamika, bambus, linane, villane. Ja ka värvigamma muutub kargest must-valge-hallist naturaalsemate soojemate värvide poole.

Foto: Vida Press

Värvikad kavatsused – etnilised mustrid kohtuvad jõuliste värvidega

Vastureaktsioonina minimalismile tekkinud trend, mis ülistab jõulisi ja säravaid värve, tugevaid mustreid, dünaamilisust ja vitaalsust. Materjale miksitakse omavahel, taas- ja uuskasutus on hinnatud, nagu ka traditsioonilised käsitööoskused.

Need ei ole lihtsalt muljetavaldavad tooted ja interjöörid, vaid ka keskkonnateadlikud ja kestvad. Ümbertöödeldud platsik, metallid, puit ja tekstiilid on hinnatud materjalid ka selle trendi järgijate hulgas.

Tehnoloogilised emotsioonid – innovaatilised materjalid

See on visionääride suund. Eksperimenteerimine uute tehnoloogiatega jätkub täie hooga. Asju ei looda mitte puhtalt pragmaatilisest seisukohast lähtudes, emotsioonid ja katsetamishuvi mängivad siin olulisemat rolli.

Kombineeritakse ootamatuid materjale, näiteks paberit ja linast kangast. Materjalide puhul on oluline, et nad kõnetavad erinevaid meeli.

3D prinditud mööbel.

Julgus elada rikkalikult ja luksuslikult

Enesekindlust nõudev trend, mis nõuab hästi (disaini)ajaloo tundmist ja ekstsentrilisust. Visuaalselt väga atraktiivne stiil eelistab idamaised materjale ja rikkalikke kaunistusi. See toob tagasi käsisti maalitud portselani, vääriskivid, ornamentidega nahkehistöö, brokaadi ja pitsi.

Moooi teab kõike julgelt ja võltstagasihoidlikkuseta elamisest.

9.-13. veebruaril Frankfurdis toimuval Ambietel on igale trendile pühendatud eraldi väljapanek.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.