Uudis

Seitse kõige erilisemat kohta maailmas, mis äratavad igaühes reisikire

Suur Kanjon. Foto: Gert Boers/Unsplash.com

Rända iidsel Siiditeel

Tiit Pruuli käis läbi osa sellest teekonnast ja kõik, kes on lugenud raamatut “Minu maailm”, ihkavad ilmselt nüüd sama – tegelikult isegi rohkem.
Mine rända mööda üht maailma suurimat ajaloolist kaubateed – Siiditeed. 12 000 kilomeetri pikkune 47 päeva kestev reis Bekingist Istanbuli kulgeb läbi Hiina, Krgõstani, Turkemnistani, Usbekistani, Iraani ja Türgi.

Reisi vältel saad imetleda enam kui 15 UNESCO maailmapärandi nimekirja kuuluvat objekti, teiste hulgas Tabrizi turgu Iraanis ning terrakotasõdalaste armeed Xianis. Mäed, trepid, orud, kohalik elu – kõik see kokku moodustab mandritevahelise reisi. Loomulikult võid kulgeda ka rahulikumalt või jagada teekonna etappideks, lennates vahepeal koju.

Xian. Foto: Lai Sanders/ Unsplash.com

Mine põhja!

Soojenev planeet ja muutunud jääolud tähendavad seda, et Põhja-Jäämeri on nüüd laevatatav. Tavaliselt umbes neli nädalat kestev väikeste laevade retk pakub võimalust vaadelda metsikut loodust kogu oma ilus: vaalad, morsad, jääkarud, rändlindude parved, polaarrebased. Valluta Euraasia kõige idapoolsem neem Dežnevi ja kõnni Franz Josefi maal, mis on vaid kiviviske kaugusel põhjapoolusest.

Foto: Unsplash.com

Sõida jalgrattal läbi Metsiku Lääne

Alusta Suure Kanjoni juurest ja võta siht kõigi automatkajate uistuseni – kiirteeni Route 66. Imetle kõrbevaateid ja saa osa tõelisest kauboielust. Heida pilk Hooveri tammile, enne kui suundud tuledes plinkiva Las Vegase poole väljateenitud luksuslikule puhkusele.

Foto: Richard Nolan/ Unsplash.com

Elegantne rongireis läbi Iirimaa

Võta ette nädalapikkune luksuslik rongireis Dublinist Corki. Külasta Blarney kindlust, ratsuta, käi Killarney rahvuspargis, proovi kalastada või miks mitte lausa pistrikuga jahti pidada. Siis võta suund põhja, Belfasti poole. Käi läbi imelisest Giant Causeway’st, Carrick-a-Rede köissillalt ja loomulikult ära unusta maitsta mõnda kuulsat kohalikku viskit.

Iirima maastik. Foto: Andrew Ridley/Unsplash.com

Kihuta rongiga läbi USA

USA on kõigile pikkade autoreiside maa või siis täis võimalusi ühest metropolist teise lennata. Tee seda täiesti teistmoodi. Rongireis ühelt rannikult teisele võtab aega 22 päeva. New York, Chicago, Michigani järv, Rocky mäed, Suur Kanjon, San Francisco – kas see ei kõla mitte nagu elu parim reis?

Michigani järv. Foto: Aaron Burden/Unsplash.com

Rendi purjekas reisiks Vietnamist Hong Kongi

Võta Aasia lennureiside sooduspakkumistest soodsaim ja puhkus paariks nädalaks. Lenda kohale, rendi purjekas – või rendi see koos meeskonnaga -, ja kulge mööda jõge Punase jõe tuuriga Vietnami ja Hong Kongi. Alusta valgusest säravast Hong Kongist ja maitsvast Hanoist. Seejärel suundu Punasele jõele. Peatu külades, templite juures, Gia Thanhi kaljude varjus ning suundu otse maagiliselt kaunile Halong lahele.

Foto: Fre Sonnevalt/Unsplash.com

Mine jõekruiisile Indias

Maailmas on palju kuulsaid jõgesid kruiisimiseks ja Ganges on põhjuseta nende hulgast välja jäänud. Paar päeva on piisav, et sõita Patnast Kolkatasse, vaadates purjepaadist kaldale jäävaid vaatamisväärsusi (mille juures mõistagi tasub ikka randuda): 18. sajandist pärit viljaait Patnas ja sikhide tempel, Nalanda Pawapuri Jain tempel ja Bateshwar tempel, mida kaunistavad 6. sajandist pärit hindude puunikerdused.

Võta kohale jõudes rikša ja võta Mungeris ette kirevas Mughali sadamas ning imetle Bhagalpuris Lõuna-Aasia jõedelfiine!

Foto: Animesh Bhattarai/Unsplash.com

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.